Doğal Cilt Bakımı - saglikdas.com

Doğal Cilt Bakımı

Doğal Cilt Bakımı
21 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 946 kez okundu.

Doğal Cilt Bakımı ve Önemi

Doğal maddelerin kullanılması sureti ile yapılan bakım çeşidine Doğal cilt bakımı denilmektedir. Cildin daha bakımlı ve daha temiz bir hale getirilmesi maksadı ile doğada saf bir şekilde bulunan malzemelerden yaralanmak mümkündür. Başta yüz olmak üzere vücudun diğer kısımları içinde uygulanabilecek olan Doğal cilt bakımı sayesinde taze ve daha canlı bir cilde kavuşmak mümkündür.

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

1 yemek kaşığı süt ile 1 adet yumurta sarısı karıştırılır. Elde edilen karışım cilde yumuşak hareketler ile sürülür. 15 dakika bekletilir ve gözlenen hızlı kuruma neticesinde 15 dakika sonra maske temizlenir. Bu uygulama kuru ciltler için uygulanabilecek doğal cilt bakımıdır.

1 limon ile 1 çay bardağı yoğurt bir kap içerisinde karıştırılır ve elde edilen karışım yüzün tamamına sürülür. 15 dakika sonunda elde edilen maske ciltten çıkarılır. Uygulama sayesinde ciltteki dengesizlikler ortadan kaldırılır. Ayrıca sivilceler kurutulur ve siyah noktaların oluşumu engellenir.

 El İçin Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

1 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı bal bir kapta karıştırılır. Elde edilen karışımın içine eller sokulur ve ovuşturulur. Karışım ellerin yumuşayarak tırnakların güçlenmesine etki eder. Uygulamaya başlamadan önce eller ılık su içerisinde bekletilirse daha sağlıklı sonuçlar alınması mümkündür.

1 tatlı kaşığı menekşe yağı, 2 yemek kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı badem yağı bir kapta karıştırılır. Elde edilen karışım ile eller ovuşturulur. 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Uygulama sayesinde eller daha bakımlı ve yumuşak bir hale gelecektir.

 Ayaklar İçin Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yarım limon suyu ile 1 yemek kaşığı tuz ayakların sığabileceği büyüklükteki bir kap içerisine konulur. Malzemeler karıştırılarak ayaklar içine sokulur. 40 dakika bekleme sonunda ayaklar ölü tabakalardan kurtularak yumuşaması sağlanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git