Doğal Diş Macunu Yapımı - saglikdas.com

Doğal Diş Macunu Yapımı

Doğal Diş Macunu Yapımı
21 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.012 kez okundu.

Doğal Diş Macunu Yapımı ve Önemi

Sağlıklı bir ağız ve çürüksüz, bembeyaz dişlere sahip olmak için evde kendi kendimize doğal diş macunu yapımını deneyebiliriz. Market ve eczanelerde binlerce farklı marka ve ürün arasında en iyisi hangisi diye düşünmek yerine tamamen bitkisel ve doğal diş macunu yapımı ile sağlıklı dişlere kavuşabiliriz. Kendi kendimize yaptığımız doğal diş macunumuz ile sağlıklı ve bembeyaz dişler elde ederken aynı zamanda ağzımızın ferahlamasını da sağlayabiliriz. Ayrıca ağız kokularından da kurtulmamız mümkündür. Özellikle de çocuklarının kimyasal içerikli maddelerden uzak durmasını ve doğal ürünler kullanmasını isteyen anneler için farklı önerilerimiz olacaktır.

Doğal Diş Macunu Yapımı ve Faydaları

  • 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 4 yemek kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı deniz tuzu ile nane yağı, kekik yağı, portakal yağı, lavanta yağından bir ya da birkaçını macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Kıvamını tutturmak için tuz ya da karbonat ekleyebilirsiniz. Tamamen kendi yapımınız ve doğal olan diş macununuzu ağzı kapalı bir kavanozda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz, yarım çay kaşığı nane yağı, yarım çay kaşığı portakal yağı, yarım çay kaşığı kakao yağı, 1 çay kaşığı ozon yağı ve 1 çay kaşığı gliserini karıştırarak da evde kolayca kendi diş macunumuzu yapabiliriz.
  • 3 damla limon suyu, 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı misvak tozu ile de tamamen doğal bir diş macunu hazırlamamız mümkündür.

Çok eski zamanlarda bile misvakla diş temizliği yapıldığı için misvak tozu ile dişlerimiz daha temiz ve sağlıklı olacaktır. Limonun leke açma özelliği ve tüm diş macunlarında bulunan karbonatın beyazlatma özelliği bir araya geldiğinde kendi yapımımız olan diş macunumuzun etkisi de oldukça iyi olacaktır.

  • Ağız kokularını önlemek için de 1 çay bardağı zeytinyağı, 3 çorba kaşığı deniz tuzu ve 3 çorba kaşığı kurutulmuş muz kabuklarının toz hali karıştırılır. Bir kavanozda ağzı kapalı olarak kullanabileceğimiz ev yapımı diş macunumuz ağız kokularına, ağız içi yaralara ve aftlara iyi gelecektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git