Doğal El Kremi - saglikdas.com

Doğal El Kremi

Doğal El Kremi
21 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.256 kez okundu.

Doğal El Kremi Faydaları

Eller hem kadınların hem erkeklerin yakından ilgilendiği bir bakım bölgesidir. Suların kireçli olması, yoğun çalışma dönemleri, temizlik malzemelerin gibi etkenlerin elleri tahriş etmesi nedeniyle ellerin bakımının sürekli yapılması çok önemlidir. Ellerinizin bakımını çeşitli kremlerle yapabilirsiniz. Evde kendi doğal el kreminizi hazırlamamız da mümkündür. Doğal el kremi cildiniz için daha sağlıklı olacaktır.

Doğal El Kremi Nasıl Hazırlanır?

El Losyonu Hazırlama: El losyonu hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler;

5 çorba kaşığı salatalık suyu, 2 çorba kaşığı badem yağı ve 3 çorba kaşığı kakao yağıdır. Hazırlamak için öncelikle bütün malzemeleri bir kapta karıştırıp buzluğa koyunuz. 20 dakika sonra buzluktan alıp ellerinize sürebilirsiniz. Her gün kullanabilirsiniz fakat kullanımdan en geç 10 dk sonra yıkanmalıdır.

El Kremi Hazırlama: El kremi hazırlamak için gereken malzemeler,

1 yumurtanın sarısı, 1 çorba kaşığı Hintyağı, 1 çorba kaşığı bal ve yarım çorba kaşığı tuz karıştırılır. Bu karışıma ellerinizi sokup 10 dk bekletiniz ve sonra durulayınız.

Elleri yumuşatıp tırnakları sertleştirir.

Doğal El Bakım Losyonu Hazırlama: Ellerinizin canlı görünmesini istiyorsanız bu tarifi kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzeme listesi aşağıda yer almaktadır.

1 çay kaşığı yulaf unu, 1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı baldır. Gece yatmadan önce bu malzemeleri karıştırıp ellerinize sürün ve bir eldiven takın. Gece boyunca eldiven ellerinizde kalsın. Sabah ellerinizi yıkayınız.

Doğal El Kremi Yapılış Tarifi: Doğal el kremi yapmayı arzu ederseniz ihtiyacınız malzeme ve tarif aşağıdadır.

1 adet limon, 2 çorba kaşığı gliserin, 2 çorba kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı elma sirkesi karıştırılır. Karışım ele sürülür ve 30 dakika boyunca bekletilir ve daha sonra eller yıkanır. Ellerinizin nemlenmesini sağlayarak yumuşacık yapar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git