Doğal Güzellik Sırları - saglikdas.com

Doğal Güzellik Sırları

Doğal Güzellik Sırları
22 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.375 kez okundu.

Doğal Güzellik Sırları ve Önemi

Çağımızda kimyasal maddelerden dolayı hastalıklar gittikçe artmaya başladığından beri, cilt bakım ürünlerinde de doğal ve bitkisel içerikli ürünler daha çok tercih edilmeye başlandı. Alerjik ve hassas bünyeye sahip olan kişiler zaten pek çok kozmetik ürünü, içeriğindeki kimyasallar ciltlerini daha çok tahriş ettiği için kullanamıyordu. Bu yüzden bitkisel ve doğal ürünler revaçta olmaya başladı. Evde hazırlanabilecek, hiçbir kimyasal içermeyen ve sizi hiçbir ekstra masrafa sokmayacak, aynı zamanda güzelliğinize güzellik katacak olan doğal güzellik sırlarına ait tariflerden bir kaçı aşağıda.

Doğal Güzellik Sırları ve Çeşitleri

Kuru ciltler için hamur maskesi: Yarım paket yaş mayayı bir kahve fincanı sütle eritin ve içine yeteri kadar un ilave edin. Karışımı bir kenarda bırakın ve kabarmasını bekleyin. Bir kahve fincanı tahin ve dört yemek kaşığı zeytinyağını ayrı bir yerde karıştırın. Hamur hazır olduğunda bu karışımı ekleyin ve cildinize sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

Yağlı ciltler için erikli tonik: Dört tane eriğin çekirdeğini çıkarıp, bir çay kaşığı lavanta yağı ve bir yemek kaşığı maden suyu ile birlikte blendırdan geçirin. Karışımı cildinize sürüp on beş dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü yıkayın. Bunu haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Akşam yatmadan önce de cildinizi limon suyu ile temizlemeyi unutmayın. Bu hem cildinizin fazla yağlanmasını önleyecek hem de cilt lekelerinin geçmesine yardımcı olacaktır.

Tüm ciltler için mineral maskesi: Bir tane yumurtanın akını beyazlaşana kadar çırpın. Bir yemek kaşığı maydanozu ve bir patatesi robottan geçirerek sularını elde edin. Beyazlaşmış yumurta akını bu suya ekleyin. Bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve iki yemek kaşığı soya ununu da ekleyip yüzünüze sürün. On beş yirmi dakika bekledikten sonra temizleyin. Cilt bakımı için kadınların uyguladığı doğal güzellik sırları yukarıda verildi. Size düşen bunları kendi cilt tipinize göre uygulamak. Cilt bakımı bir kadının güzellik yolculuğunda olmazsa olmaz olan bir duraktır. Cilt bakımı tam olarak yerine getirilmediğinde ve düzenli bir şekilde uygulanmadığında güzellikten tam anlamıyla söz etmek mümkün olmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git