Doğal Kirpik Dolgunlaştırma Yöntemleri - saglikdas.com

Doğal Kirpik Dolgunlaştırma Yöntemleri

Doğal Kirpik Dolgunlaştırma Yöntemleri
8 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 3.790 kez okundu.

Doğal Kirpik Dolgunlaştırma Yöntemleri

Bayanların kirpiklerini dolgun ve uzun göstermek için kullandıkları pek çok ürün vardır. Fakat hepsi içerisinde kimyasal maddeler barındırmaktadır. Bu ürünler maskeler kremler, serumlar ve rimeller, olarak sıralanabilir.

Açık renk kirpiklere sahip olmak elbette güzelliğinize gölge düşürür. Bu nedenle kirpiklerinizi dolgun ve uzun göstermek için pek çok ürün kullanırsınız. Bu saydığımız yapay ürünleri kullanmak yerine,doğal kirpik dolgunlaştırma yöntemleri kullanarak daha dolgun, uzun ve gür, kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Doğal Kirpikler İçin Doğal Yöntem

Malzemeler

 • 5 gr lanolin
 • 5 gr vazelin
 • 10 gr badem yağı

Hazırlanılışı

Bütün malzemeleri birbirine karıştırarak benmari usulü ile eritin. Daha sonra ocaktan alıp soğumaya bırakın. Her gün düzenli olarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu tarifi kirpiklerinize uyguladıktan sonra, papatya çayı demleyerek göz çevrenize bakım yapabilirsiniz.

Dolgun Kirpikler İçin Bitkisel Karışım

Malzemeler

 • 12 gr kakao yağı
 • Yarım tatlı kaşığı Hint yağı
 • 1 bardak su

Hazırlanışı

1 bardak suyu kaynatın. İçerisine Hintyağı ve kakao yağını ekleyin. Karıştırdığınız kabı, içerisinde sıcak su olan başka bir kaba yerleştirin. Bu sayede karışım krem kıvamında olacaktır. Soğuduktan sonra 15 gün boyunca kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta karışımı gözlerinize kaçırmamaktır.

Dolgun Kirpikler İçin Bitkisel Yağlar

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı Hint yağı
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Badem yağı ve Hint yağını, temiz bir şişe içerisinde karıştırın. Ve 15 gün devamlı kirpiklerinize bir kulak çubuğu kullanarak,uygulayın. Kısa sürede daha dolgun kirpiklere kavuşacaksınız.

Dolgun Kirpikler İçin Ne Yapmalı

 1. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırıp, kirpiklerinizin ucuna doğru tekrar kıvırarak daha belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz.
 2. Eğer düz kirpiklere sahipseniz, kirpik kıvırma işlemini birkaç kez tekrarlayın.
 3. Kirpiklerinizin daha kalın görünmesini istiyorsanız kahverengi rimel kullanarak kalın bir görünüm sağlayabilirsiniz.
 4. Kirpiklerinizin olduğundan daha uzun görünmesi için siyah rimel tercih etmelisiniz.
 5. Kirpiklerinizin görünümünün hem daha kalın, hem de daha uzun olmasını istiyorsanız. Kirpiklerinize önce kahverengi daha sonra ise siyah rimel sürerek bu görüntüyü sağlayabilirsiniz.
 6. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için bir diğer yöntem ise kirpiklerinize dışarıdan içe doğru rimel sürmektir. Yaptığınız bu işlemle kirpiklerinizin tek tek ayrılmasını sağlayarak, dolgun kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Doğal kirpik dolgunlaştırma yöntemlerini uygulayarak daha dolgun, uzun ve hacimli kirpiklere, sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git