Doğal Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır
22 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.327 kez okundu.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Hemen her bayan makyaj yapar ve bunu çok sever. Fakat tekniklerini ne kadar bilirler. Çünkü makyaj yapmayı öğrenmek yüzünüzü iyi tanımanızı, kendinize en uygun renkleri ve tonları bulmanızı sağlar ve size daha doğal ve çok daha güzel bir görünüm sağlar. Aşırı makyaj yapmak, yüzünüzün her bölgesini oldukça fazla renklendirmek demek güzel bir görünüm elde etmek demek değildir. Daha doğal tonlarla bu güzelliği sağlayabilirsiniz. Doğal makyaj nasıl yapılır bu nedenle öğrenilmesi gerekir. Doğal makyaj nasıl yapılır hakkındaki ipuçları aşağıda bulunmaktadır.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır ve Doğallıgın İpuçları

Fondöten Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Doğal makyaj dediğimiz olay doğal renklerin, kahverengi ve tonlarının kullanılmasıyla yapılan makyaj demektir. Elbette ki az miktarda kullanılan beyaz aydınlatıcı da buna dahildir. Makyaj yapma tekniklerini öğrendikçe ve doğru uyguladıkça da kendinizi geliştirir ve hiç makyaj yapmamış gibi görünebilirsiniz. Ten renginize en uygun fondöteni kullanmalı ve çok ince bir tabaka halinde yüzünüze uygulamalısınız. Göz farınız da canlı bir renk olmamalı fakat çok gösterişli durmasını sağlamalısınız. Açık toprak rengi bu durumda imdadınıza yetişecektir. Renkli kalemden de uzak durmanız gerekmektedir. Farklı renkleri bir arada kullanmamanız ve mümkün olduğunca aynı tonları kullanarak makyajınızı tamamlamanız tavsiye edilir.

Kapatıcı ve Aydınlatıcı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Mutlaka kaliteli ürünler tercih etmelisiniz. Bunun yanında doğru malzemeler kullanmalısınız. Köpük bazlı kapatıcılar diğerleri gibi göz çizgisinde toplanıp makyajınızı belli etmeyeceğinden tercihinizi bu yönde yapmalısınız. Doğal kürlerle yok ettiğiniz kırışıklıklarınızın yokluğunu makyajınızla da göstermelisiniz, kırışıklığınız varsa ne yazık ki sürülen fondöten kendini belli eder, kırışık çizgilerinizde biriken kapatıcılar doğallığınızı baltalar.

Allık Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Makyajın bir bütünlük oluşturması halinde doğallığa ulaşacağınızdan allık renginiz canlı olmamalıdır. Özellikle kırmızı, şeftali tonu ve kahverengi allıklardan uzak durmalısınız. Hacimli kirpikler içinse son derece doğal olan kirpik kıvırma aletini kullanabilirsiniz. Kaşınızda ise gri renkte kalem kullanmalısınız. Koyu renkler makyajınızı belli edecektir.

Ruj Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle söylememiz gerekir ki pembe ve kırmızı rujlarınıza elveda demelisiniz. Tercihlerinizi açık kahverengi ve hafif pembemsi rujlardan yana kullanmalısınız. Doğal dudak rengimiz çok koyu değildir, bu yüzden dudakları ön plana çıkarmak doğallıktan uzak bir hareket olacaktır. Kullandığınız renkler ne kadar canlıysa yaptığınız makyaj o kadar sıradan bir makyaja dönüşecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git