Doğal Makyaj Teknikleri - saglikdas.com

Doğal Makyaj Teknikleri

Doğal Makyaj Teknikleri
22 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.235 kez okundu.

Doğal Makyaj Teknikleri?

Doğal makyaj teknikleri makyajın yüzünüzde olmadığı kanısını yaratmak için kullanılır. Bu yüzden makyaj tekniklerinin doğru olarak uygulanması gerekir. Cildinizin üzerinde belli belirsiz görünen renk oyunları ile daha sade ve doğal görüneceksiniz. Bu sayede canlı bir cilt görünümü de elde etmiş olacaksınız. Doğru doğal makyaj teknikleri ile sizde doğal bir görüntüye ulaşacaksınız.

Doğal Makyaj Teknikleri ve Çeşitleri

  1. Makyajdan önce: Cildinizin yağ dengesinin sağlanması ve her yerin eşit yağ miktarında olması için cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Bu sayede cildiniz fondöteni emecektir.
  2. Fondöten: Fondöteninizi cildiniz ile uyumlu seçmelisiniz ve cilt tonunuzdan bir ton açık fondöteni tercih etmelisiniz. Bir ton açık renk cildinizi daha canlı gösterecektir ve doğal bir görünüme yol açacaktır.
  3. Far: Farınızın doğal görünmesini istiyorsanız açık kahverengi tonlarında seçim yapmalısınız. Şeftali tonunu ya da bronz tonlarını da tercih edebilirsiniz. Mutlaka mat bir far kullanmalısınız. Mat renklerden birini seçip hafif bir şekilde göz kapağınıza yaydırmalısınız. Çok bastırmamanız ve yoğun şekilde far sürmemeniz gerekmektedir. Doğallık ancak bu şekilde yakalanabilir.
  4. Rimel: Rimel renginiz doğal makyaj yapmak istediğinizde mutlaka kahverengi olmalıdır. Kahverengi tonundaki rimel yumuşak bakışlara neden olur. Sade ve natürel görüntüyü yakalamak için kahverengi rimel şarttır.
  5. Allık: Allık tonunuz doğal makyaj için çok önemlidir. Bronz tonlarındaki allıkları tercih etmemeniz gerekmektedir. Şeftali ve pembe tonlarındaki allıklar doğal makyaj için uyumludur. Fakat bu allıkların büyük allık fırçaları ile sürülmesi gerekmektedir. Küçük allık fırçaları allığın dağılmasını engelleyerek bir yerde toplanmasına ve doğal durmamasına neden olur. Allığı yüzünüze uyguladıktan sonra boyun bölgenizde de gezdirmeniz uygun bir adım olacaktır. Bu sayede cildinizde bir bütünlük oluşturmuş olursunuz.
  6. Ruj: Ruj seçimi doğal makyaj için son ve en önemli adımlardan biridir. Dudak renginize uyumlu bir ruj seçmelisiniz. Doğal dudak renginizdeki ruj ile natürelliği yakalayabilirsiniz. Bu yüzden dudak renginize uyumlu olan pembe ruj tonlarını ya da şeftali ruj tonlarından birini kullanabilirsiniz. Koyu renk ruj kullanmaktan sakınmalısınız. Doğal makyaj teknikleri içerisinde koyu renk rujlara yer yoktur.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git