Doğal Makyaj Temizleyici - saglikdas.com

Doğal Makyaj Temizleyici

Doğal Makyaj Temizleyici
22 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.196 kez okundu.

Doğal Makyaj Temizleyici Ürünler?

En doğal makyaj temizleyici süttür. Cildinizi süt ile silebilirsiniz. Bu sayede cildinize makyaj arınırken kir, toz ve yağlı doku da giderilmiş olur. Aynı zamanda doğal makyaj temizleyicisi arıyorsanız süt ile hazırlanan karışım tam size göre olacaktır.

Doğal Makyaj Temizleyici Ürünü Hazırlama 1

  • Salatalık / 1 adet
  • Lavanta yağı / 3 damla
  • Süt / yarım su bardağı
  • Tatlı badem yağı / 1 tatlı kaşığı
  • Bal / 1 çay kaşığı

Hazırlanışı: Salatalığı güzelce ezin ve suyunu çıkarın. Daha sonra salatalık suyunun üzerine diğer malzemeleri ekleyin.

Uygulanışı: Karışımı pamuk yardımı ile cildinize sürün ve cildinizi makyajdan arındırın. Bu karışımı buzdolabında bir hafta saklayabilirsiniz. Bu sayede haftalık makyaj temizleme sütünüz hazır durmuş olur.

Doğal Makyaj Temizleme Ürünü 2

  • Salatalık / 1 tane
  • Süt / yarım litre

Hazırlanışı: Salatalığı rendeleyiniz ve yarım litre sütün içine koyunuz. Daha sonra kısık ateşte ısınana kadar sütü ocakta tutunuz. Isınma işlemi en az 10 dakika olmalıdır. Isındıktan sonra karışımı alıp süzünüz ve cam bir kavanoza koyunuz. Soğuduktan sonra buzdolabında 4 gün boyunca saklayabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda pamuk yardımı ile makyajınızı bu karışım ile silebilirsiniz.

Doğal Makyaj Temizleme Ürünü 3

Doğal yağlar ile cildinizi temizletebilirsiniz. Bu yağlardan en etkili ikisi zeytinyağı ve badem yağıdır. Az miktarda badem yağını pamuğa koyup cildinizi silebilirsiniz. Badem yağı ciltte tüylenme yapabilir. Bu nedenle pamukla az miktarda kullanmayı unutmamalısınız.

Aynı zamanda zeytinyağını da bu şekilde kullanırsanız her türlü zorlu makyajı cildinizden arındırabilirsiniz. Badem yağı ya da zeytinyağı kullanılarak çıkarılan makyaj cildinizden temizlenirken gerekli olan bakım ve nem dengesi de sağlanmış olur. Bu yağların en kullanışlı oldukları bölge göz makyajıdır. Akmayan rimelleri, yapışkan farları kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Yağların içeriğindeki maddeler nedeni ile cilt kırışıklıkları büyük oranda gecikir. Cilt kırışıklıklarını önlemek ve oluşmasını geciktirmek için bulunabilecek en güzel çözüm yağlardır. Bu sayede göz makyajınızı temizlerken göz çevrenize bakım yapmış olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git