Doğal Peeling Tarifleri - saglikdas.com

Doğal Peeling Tarifleri

Doğal Peeling Tarifleri
22 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.409 kez okundu.

Doğal Peeling Tarifleri?

Doğal peeling tarifleri şeker mutlaka kullanılması gereken bir unsurdur. Peeling denildiğinde akla ilk gelen madde şekerdir. Fakat bu peeling tarifinde kullanacağınız şeker türü esmer şeker olmalıdır.  Cilde şeker uygulandığında cilt üzerinde çok iyi bir soyma işlemi gerçekleştirir. Yüze uygulanan peelingler olduğu gibi dudak peelingi ve el peelingi de uygulanmaktadır. Aşağıdaki tariflerde sizin evde kolayca uygulayacağınız peeling tarifleri bulunmaktadır.

Doğal Peeling Tarifleri ve Çeşitleri

Zeytinyağlı ve şekerli doğal peeling tarifleri

  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanması :

Zeytinyağının içerisine koyacağınız toz şekeri ilk olarak zeytinyağı ile birlikte karıştırın. Ortalama olarak 5 dakika boyunca bu karışımı cildizine ovalayarak uygulayın. Daha sonra  ılık su ile cildinizi yıkadıktan sonra gül suyu ile yüzünüzü silin. Bu işlemlerden sonra günlük nemlendiricinizi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Gliserinli  şeker peelingi tarifi

  • 1 küp veya 1 tatlı kaşığı da olabilecek şekilde şeker
  • 2 yemek kaşığı gliserin

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak gliserinin içerisine küp şekerleri atın ve şekerlerin erimesini bekleyin. Şeker eridikten sonra cildinize bu karışımı uygulayın. Daha sonra yüzünüzdeki bu karışımı bir süre beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir defa uygulamanız düzenli olarak peeling yönteminin faydasını göremenizi sağlar.

Siyah noktalar için peeling tarifi

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 2 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı süt

Hazırlanışı ve uygulanması:

Yukarıdaki elinizde bulunan tüm malzemeleri ilk olarak karıştırın. Daha sonra bu malzemeleri göz etrafına çok fazla yakınlaştırmadan tüm cildinize iyice uygulayın. 5 dakika boyunca ovaladıktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Haftada 1 defa düzenli olarak bu tarifi uyguladığınızda peeling işlemini düzenli olarak uygulamanız sonucunda cildiniz canlanacak ve siyah noktalardan kurtulacaktır. Hazırlamış olduğunuz bu doğal peeling tarifleri ile güzel bir cilde sahip olmanız mümkündür. Bu tarifleri bir hafta boyunca düzenli olarak uygulayınız. Aynı zamanda dudaklarınıza, ellerinize ve vücudunuza da bu peeling işlemlerini uygulamanız mümkündür. Oldukça doğal ve sağlıklıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git