Doğal Peeling - saglikdas.com

Doğal Peeling

Doğal Peeling
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.218 kez okundu.

Doğal Peeling Önemi

Peeling, cilt güzelliği ve temizliği için oldukça önemlidir. Doğal Peeling yapmak için piyasada satılan ürünleri tercih edebilir ya da evinizde rahatlıkla hazırlayacağınız karışımları kullanabilirsiniz. Doğal yollarla elde ettiğiniz karışımlar cildinizi besleyerek cilt güzelliğinize katkı sağlar. Ayrıca cildinize herhangi bir kimyasal işlem uygulamamış olursunuz. Bu yazıda sizler için derlediğimiz doğal peeling tarifleri ile cildinizi temizleyecek ve ölü deriden arındıracaksınız.

Doğal Peeling ve Çeşitleri

Tuzla Yapılan Doğal Peeling ( 1 )

Malzemeler

  • Bal ( 4 tatlı kaşığı )
  • Tuz ( 6 tatlı kaşığı )
  • Yoğurt ( 6 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı

Öncelikle belirtilen miktarlardaki yoğurt ve tuzu bir kaba alın ve güzelce karıştırın. Ardından bu karışımı yüzünüze sürün. Yüzünüze sürdükten sonra parmaklarınızla yüzünüze dairesel masajlar yapın.  15 dakika bu şekilde bekleyin ve ardından yüzünüzü yıkayın. Son olarak da balı yüzünüze sürün ve yine 15 dakika bu şekilde bekleyin. Peeling işlemi bittikten sonra yüzünüzü yıkayıp nemlendirici sürün.

Tuzla Yapılan Doğal Peeling ( 2 )

Malzemeler

  • Zeytinyağı ( 4 tatlı kaşığı )
  • Himalaya tuzu ( 4 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı

Peeling işleminden önce ılık suyla duş alın. Cildinizi güzelce temizleyerek yağdan ve kirden arındırın. Daha sonra bir kapta himalaya tuzunu ve zeytinyağını karıştırın. Karışımı cildinize sürün. Eğer dilerseniz cildinizi nemli bir havlu ile örtebilirsiniz. Bu şekilde 40 dakika kadar bekledikten sonra temizlenin. Kurulama işleminde nazik davranın.

Yulaf Ezmeli Bitkisel Peeling

Malzemeler

  • Elma sirkesi ( 1 çay kaşığı )
  • Su ( 1 çay kaşığı )
  • Bal ( 2 tatlı kaşığı )
  • Yulaf ezmesi ( 1 çay bardağı )

Hazırlanışı

Yukarıda belirtilen malzemelerin tamamını bir kaba koyun ve güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün. Cildinize 1 dakikalık masaj yapabilirsiniz. Parmak uçlarıyla yapılan dairesel hareketler etkili olacaktır. Masaj sayesinde kan akışı tetiklenecektir. Bu şekilde 10 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu yöntemle hem cildiniz beslenir hem de doğal yollarla ölü hücrelerden kurtulursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git