Doğal Saç Bakım Maskeleri - saglikdas.com

Doğal Saç Bakım Maskeleri

Doğal Saç Bakım Maskeleri
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.191 kez okundu.

Doğal Saç Bakım Maskeleri?

Doğal saç bakım maskelerinin en önemli özelliği isimlerinden de anlaşılacağı gibi tamamen doğal olmalarıdır. Saçınızı yenileyecek saçı kökten uca besleyecek bu maskelerin evde de hazırlanabilen ve tamamen doğal içerikli olanlarından bazıları aşağıda.

Doğal Saç Bakım Maskeleri ve Çeşitleri

Doğal Saç Bakım Maskesi: Yarım avokadoyu soyun ve ezin. İçine iki tane bıldırcın yumurtası ve bir çorba kaşığı susam yağı ekleyin. Karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün. Saçınızı havlu ile kapatın ve bir saat bekleyin. Sonra saçınızı yıkayın. Bunu haftada bir kez yaptığınızda saçınızın doğal bir şekilde canlandığını göreceksiniz.

Bitkisel Saç Bakım Maskesi: Bir bardak suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içine dört yaprak defne, iki yaprak aynısafa ve bir miktar biberiyeyi ekleyin. On dakika kaynatın, bu süreçte su azalacaktır. Bu yüzden ocaktan aldıktan sonra, içine bir kahve fincanı zeytinyağı ekleyin. Bir çay kaşığı tuz ilave edin. Saçlarınıza sürün, iki saat bekletin ve sonra yıkayın.

Ballı Saç Bakım Maskesi: Üç kaşık bal ve iki yumurta sarısını karıştırın, saçlarınıza sürün. İki saat bekledikten sonra yıkayın. Yıpranmış saçları onarmak için bu maske birebirdir.

Zeytinyağlı Doğal Saç Bakımı: Bir miktar buğday çimini ezip suyunu çıkarın. Bu suya eşit miktarda zeytinyağı ekleyin. Saçınıza sürün. Bu maske saçınızın daha güçlü olmasını, kopmalara karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Doğal saç Bakım Maskesi-2: Bir su bardağı kaynar suya bir çorba kaşığı biberiye ve bir çorba kaşığı ada çayı atarak demlenmelerini sağlayın, sonra süzün. İçine bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin. Soğuduktan sonra bir yumurta sarısı kırarak karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürün ve iki saat sonra temizleyin. Özellikle kuru ve dökülen saçlara sahip olan kişilere bu maske tavsiye edilmektedir.

Siz de yukarıda tarifi verilen doğal saç bakım maskelerinden ihtiyacınıza göre dilediğinizi seçebilir, evde bulunan malzemelerle tamamen doğal içerikli maskeler hazırlayabilirsiniz. Saçınızın daha güçlü, daha canlı, daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz, hem de hiç kimyasal maddeye saçınızı maruz bırakmadan. Bu doğal yöntemler doğal bir şekilde saçlarınızın daha güzel görünmesini sağlayacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git