Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.428 kez okundu.

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

İçerisinde özellik ile saç derisine zararlı etkiler yaratan maddeleri bulunduran kozmetik saç boyaları kısa süreli zaman dilimlerinde etkili sonuçlar veriyor olsa da, saçlar için zararlı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Doğal saç boyası nasıl yapılır? Sorusunun gündeme gelmesinin temel nedeni de, kozmetik boyaların verdiği zararlardır. Doğal saç boyası nasıl yapılır? Sorusunun cevabını verebilmek maksadı ile hazırlanan paylaşım aşağıda sunulmuştur.

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır ve Uygulanması

  • 1 su bardağı ada çayı demlenir. Önceden kaynatılmış olan sıcak suyun içerisine 1 su bardağı ada çayı atılmak sureti ile demleme işlemi yapılmalıdır. Demleme işleminin sonuçlanmasına müteakip, aynı yöntem ile 1 su bardağı karanfilde demlenerek ada çayı ile birlikte karıştırılır. Elde edilen karışımın içerisine yetecek miktarda kına katılır. Yeni karışım saçların her bölgesine eşit miktarda dağıtılarak sürülür. 1 saatlik bekleme süresi sonunda saçlar durulanır. Uygulama neticesinde saçlar kahverenginin tatlı bir tonuna dönüşmüş olacaktır.
  • Sıcak suda 15 dakika bekletilmek üzere 1 bardak papatya alınır ve sıcak suyu içerisine konulur. 15 dakika sonunda karışım alınarak saçlara sürülmeye başlanır. Sürüm işlemi tamamlandıktan sonra güneş altında 30 dakika beklemek gerekmektedir. Uygulanan işlem sürekli hale getirildiğinde saçların sarı tonlarında ve doğal bir renge ulaşmış olduğunu görmek mümkündür.
  • 1 fincan ada çayı ile 1 fincan siyah çay karıştırılarak kaynamış suyun içerisine atılır ve 15 dakika süre ile demleme işlemi gerçekleştirilir. Elde edilen karışım süzme işlemine tabi tutulduktan sonra, saçların özellik ile beyaz kısımlarına sürülme işlemi uygulanır. Beyaz kısımlarına uygulanması elde edilecek sonuçların kalitesini arttırmaktadır. Uygulanan bu yöntem sayesinde saçlar siyah renkli olacaktır ve işleme devam edildiği sürece saçlar her geçen gün siyahlaşmaya devam edecektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git