Doğal Saç Kremi Yapımı - saglikdas.com

Doğal Saç Kremi Yapımı

Doğal Saç Kremi Yapımı
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.639 kez okundu.

Doğal Saç Kremi Yapımı ve Çeşitleri

Saç kremleri bilindiği üzere saçların kuruyan uç kısımlarını yumuşatmak için kullanılır. Doğal saç kremlerinin farkı ise bunu yaparken yani kuruyan kısımları yumuşatırken, bir de saçın doğal bir şekilde daha hızlı uzamasına yardımcı olmalarıdır. En önemli avantajlarından biri ise saçı yeterince nemlendirerek uçlardaki kırılmaları azaltmalarıdır. Saçla ilgili en can sıkıcı şeylerden biri uçlardaki bu kırıklardır. Doğal saç kremi bunların oluşmasını engeller. Doğal saç kremi yapımı için kullanılan pek çok yöntem var. Bunların arasında patates kabuğu ile, zeytinyağı ile, yumurta sarısı ile ve bal ile yapılan doğal saç kremleri var. Şimdi bunlara teker teker bakalım.

Doğal Saç Kremi Yapımı ve Çeşitleri

Patates kabuğu ile doğal saç kremi yapımı: Bir tane patates kabuğu, üç damla lavanta ve dört çay bardağı suyu karıştırdıktan sonra, beş dakika kaynatıyorsunuz. Demlenmeye bırakıyorsunuz. Sonra bu karışımı süzüyorsunuz. Saçınıza sürüyorsunuz. On dakika beklettikten sonra yıkıyorsunuz. Bunu haftada bir uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ile doğal saç kremi yapımı: Bir çay bardağı zeytinyağı, bir çorba kaşığı bal, bir çay bardağı ayran, yeteri kadar un ve üç damla gül yağını karıştırdıktan sonra, ocakta ısıtıyorsunuz. Isındıktan sonra ocaktan alıyorsunuz ve krem kıvamına getirmek için un ekliyorsunuz. Son olarak gül yağını da ilave ederek saçınıza uyguluyorsunuz. Yirmi dakika bekliyorsunuz sonra yıkıyorsunuz. Bunu haftada bir uygulayabilirsiniz.

Yumurta sarısı ile doğal saç kremi yapımı: İki çay kaşığı ceviz yağı, dört çay kaşığı biberiye yağı, iki çay kaşığı keten tohumu yağı, iki çay kaşığı pul biber ve bir tane yumurtanın sarısını karıştırıyorsunuz ve krem haline getiriyorsunuz. Saçınıza uyguluyorsunuz, on beş dakika beklettikten sonra yıkıyorsunuz.

Bal ile doğal saç kremi yapımı: Yarım çay bardağı bal ve iki tatlı kaşığı zeytin yağını çırpıyorsunuz. Duştan önce bunu saçlarınıza sürüyorsunuz. Yarım saat bekledikten sonra şampuanla yıkıyorsunuz. Bu krem saçınızın nemlenmesini sağlayacaktır. Daha da fazla nemlenmesini istiyorsanız karışımdaki yağ miktarını artırabilirsiniz.

Siz de yukarıdakilerden size uygun olan doğal saç kremi yapımı yöntemini seçip, istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git