Doğal Tırnak Bakımı - saglikdas.com

Doğal Tırnak Bakımı

Doğal Tırnak Bakımı
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.507 kez okundu.

Doğal Tırnak Bakımı Yöntemleri

Ellerin güzel görünmesi için en önemli unsurlardan olan tırnaklara uygulayabileceğiniz doğal tırnak bakımı ile daha güzel ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz. Tüm elin bakımlı ve güzel görünmesine yardımcı olan tırnaklar için birçok farklı bakım uygulanabilir. Eczanelerde satılan bakım kremleri ve losyonları yerine evde kendinizin hazırlayacağı bitkisel kremlerle daha sağlıklı olabilir hem de daha az paralar ödeyebilirsiniz. Yumuşama, sertleşme, deriden ayrılma, soyulma, kırılma gibi çok farklı sorunlar ortaya çıkarabilen tırnaklara uygulanması gereken en önemli bakım gerekli vitamin desteğini sağlamaktır. Doğal tırnak bakımı yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Doğal Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle tırnakların dip kısımlarındaki et ve deriler manikür yaptırılarak temizlenmelidir.
  • Tırnaklar güzel bir şekilde törpülenmeli ve tırnak kesme işleminden sonra da tekrarlanmalıdır.
  • Tırnaklar, koruyucu ojeler kullanılarak güçlendirilmelidir.
  • Özellikle sertleşme ve şekil bozukluğu yaratan tırnakların yumuşaması için yumuşatıcı ojeler kullanılmalıdır.

Tüm bu uygulamalarla gerekli bakımı sağladığınız ve önlemler aldığınız tırnaklarınıza sağlıklı olmaları için özel bakım ürünleri de kullanmalısınız. Doğal tırnak bakım ürünlerinin en başında limon ve zeytinyağı gelmektedir. Limon suyunun üzerine zeytinyağı ekleyerek ve tırnaklarınıza masaj yaparak 10 dakika bekletmeniz sonucu uygulanan işlemi haftada 2-3 defa tekrar ederek daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnak üzerindeki lekelerin giderilmesini ve tırnağın doğal rengine dönmesini sağlayan bu yöntem yumuşayan tırnakların da gerçek sertliğine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca tırnaklarınızın üzerine lavanta yağı sürerek de kırılan, pul pul dökülen, sertleşen, şekli bozulan ve etrafındaki derisi değişen tırnaklarınıza bakım yapmanız mümkündür.

1 bardak ılık su içerisine eklediğiniz yarım limon suyu, 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı badem yağını el ve ayak tırnaklarınıza sürüp bir süre beklettikten sonra yıkayarak tırnaklarınızın yumuşamasına, kırılmasına ve kötü görünmesine engel olabilirsiniz. Maliyeti düşük ve doğal malzemelerle kendi krem ve losyonlarınızı hazırlayarak daha güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Örneğin 1 çorba kaşığı pekmez ile ılık suyu karıştırıp ellerinizi içerisinde bekleterek daha sonra temiz su ile yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız bu uygulama ile tırnaklarınız lekelerinden ve sarı görüntüsünden kurtulup doğal rengine dönebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git