Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri - saglikdas.com

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.170 kez okundu.

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri..

 Vücudun birçok yerinde istenmeyen tüyler çıkabilmektedir. Bu tüylerden kurtulabilmenin çeşitli yolları vardır: ağda, jiletle alma, epilasyon aleti kullanma, lazerle aldırma ve tüy dökücü kremler bunlardan bazılarıdır. Bunların yanında istenmeyen tüylerden kurtulmanın en güzel yollarından biri de doğal tüy sarartma yöntemleridir. Bu yöntem kullanılarak vücuttaki tüyler hem kontrol altında tutulur, hem de kötü görünmesi engellenir.

Öncelikle tüy sarartma yönteminin açık ten renkli kişilerde kullanılması gerekir. Koyu ten renkli kişilerin tüy sarartma yönteminden ziyade, cımbız gibi yöntemleri kullanması daha uygun olmaktadır. Bıyık bölgesinde, çenede ve yanaklarda çıkan ince tüylerin yok edilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Yüz bölgesinde çıkan bu tüylerin diğer yöntemlerle yok edilmesi istenmeyen neticeler doğurabilirken; tüy sarartma yöntemi oldukça etkili ve güvenli bir yöntemdir.

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri ve Önemi

Peki, doğal tüy sarartma yöntemleri nasıl uygulanır? Bir kabın (bardak, tabak vb.) içerisine 3 yemek kaşığı kadar oksijenli su konulur. Oksijenli suyun üzerine amonyak ilave edilerek 1-2 dakika kadar karıştırılır. Daha sonra karışım bir pamuk vasıtasıyla tüylerin bulunduğu bölgeye nemlilik verecek miktarda sürülür. 2-3 dakika kadar beklendikten sonra karışımın uygulandığı bölge bol su ile yıkanır. Uygulamanın yapıldığı bölge, bir süre hafif yanma veya kaşınma yapabilir. Telaşa gerek yoktur. Bu gayet normaldir. Uygulamayı takip eden günlerde tüylerden nasıl kurtulduğunuzu görünce şaşıracaksınız.

Tüy sarartma yöntemini vücudun her bölgesinde kullanmak mümkün değildir. Örneğin koltuk altı bölgesinde, bacaklarda ve bikini bölgesinde çıkan tüyler daha sert nitelikli oldukları için sarartma yöntemiyle kurtulmak mümkün değildir. Ancak çoğu insanın kullandığı jiletle alma yöntemi de oldukça yanlıştır. Çünkü jiletle tüy alma, özel bölgelerde iltihaplanmalara, batık tüylere ve tüylerin her geçen gün daha da sertleşmesine neden olur. Tabii bu da istenmeyen bir durumdur.

Koltuk altı tüylerinde ve bikini bölgesi tüylerinde, cildiniz çok hassas değilse ve acıya karşı dirençliyseniz, ağda kullanabilirsiniz. Çünkü ağda, en temiz ve en uzun süreli temizliğin yollarındandır. Ancak ağdanın vereceği acıya katlanmak istemiyorsanız ve daha kalıcı bir temizlikte ısrarlıysanız, tüy dökücü kremler de iyi bir alternatiftir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git