Doğal Yollarla Cilt Bakımı - saglikdas.com

Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Doğal Yollarla Cilt Bakımı
24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.017 kez okundu.

Doğal Yollarla Cilt Bakımı Kürleri

Doğal yollarla cilt bakımı için doğal malzemeler kullanmanız gerekir. Maskeler ve kürler ile cildinizi yenileyebilir ve bakımını sağlayabilirsiniz. Doğal yollarla cilt bakımı cilde doğal bir nem kazandırır ve kimyasallardan cildinizi uzak tutar.

Doğal Yollarla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru cilde sahip olanlar için;

  • Bal

Bal çok güzel bir nemlendirme sağlar. Bal ile nemlenen cilt parlar ve cildinize önemli yararlar sağlar. Balı yüzünüze sürdükten sonra 30n dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Daha sonra ılık su işle durulayınız. Ardından gözeneklerinizin kapanması için soğuk su ile cildinize baskı yapabilirsiniz.

  • Keten tohumu

2 tatlı kaşığı keten tohumunu cezveye koyun ve yeterli miktarda su koyup benmari şeklinde ocakta kaynatın. Keten tohumu suyun içinde çözünerek krem kavafını alacaktır. Krem şekline gelene kadar karışımı karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra zar şeklinde cildinize sürün ve yarım saat bekletin. 30 dakika sonunda cildinizi yıkayarak karışımdan arındırın.

Yağlı cilde sahip olanlar için;

  1. Marul

İnce ince marulu kesin. Elinize alın ve avucunuzda suyunu sıkın. Bu su ile cildinizi silmeniz gerekir. Pamuk kullanabilirsiniz. Pamuğu marulun suyuna batırın ve yüzünüzü silin. Bu şekilde cildiniz temizlenecek gözenekleriniz iyice kapanacaktır. Çok doğal bir bakım ürünü olan marul yağlı ciltlerde yağ dengesini düzene sokar.

  1. Salatalık

Salatalığın kabuklarını soyun ve rendeleyin. Rendelenen salatalığı ezin ve iyice suyunun çıkmasını sağlayın.  Daha sonra suyu cildinize sürün. Salatalık sürülen cildi nemli bir havlu ile kapatıp 30 dakika beklemeniz gerekir. Bu sayede cildinizdeki yağ oranı azalır ve aydınlık bir yüze kavuşursunuz.

Ciltteki kırışıklıkları azaltmak için;

  1. Yumurta sarısı – Süt

2 çay kaşığı süte 1 yumurtanın sarısını koyun ve karıştırın. Kırışıklık oluşan bölgeye sürerek yarım saat bu şekilde bekleyin.  Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Düzenli olarak yapacağınız bu bakım ile henüz oluşan ince kırışıklıklar giderilir.

  1. Havuç – Salatalık

Havucun suyunu ve salatalığın suyunu sıkın.  İkisinden de 1 çay bardağı yeterlidir. Daha sonra cildinizi bir pamuk yardımı ile bu karışımla güzelce silin. 30 dakika bekletip yıkayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git