Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.073 kez okundu.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her önünüze gelen cilt bakımı tavsiyesini ya da cilt maskesi tarifini kullanmak doğru bir davranış değildir. Doğru cilt bakımı, cildinizi tam olarak tanımaktan geçer. Her cildin ihtiyacı farklıdır. Kuru ciltler daimi olarak nemlendirilmeyi isterken yağlı ciltler için ise yağ çözücü ve akne karşıtı kürler önceliklidir. Ayrıca cildin temiz tutulması da oldukça önemlidir; fakat bu cildinizi sürekli temizlemeniz gerektiği anlamına gelmez. Cilt sürekli temizlenirse yıpranır ve doğal yapısı bozulur. Bu yüzden cilt temizleme işlemi usulüne uygun olarak yapılmalıdır. Doğru cilt bakımı nasıl yapılır sorusunu, her cilt için önemli ve geçerli olan uygulamaları açıklayarak cevaplamaya başlayalım.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Cilt tipiniz ne olursa olsun, güneşten korunmak zorundasınız. Fazla güneşte kalmak cildi kurutur ve yaşlandırır. Güneşe çıkmadan önce cilt hassasiyetinize göre ayarlanmış faktöriyelde güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Cilt güzelliğinin belki de en önemli altın kuralı, hayatın kaynağı olan sudur. Eğer bir cilt sudan mahrum kalmışsa yıpranmaya, yağlanmaya ve kırışmaya mahkumdur. Bu yüzden her gün düzenli olarak 10 – 12 bardak su içmeyi görev bilmeliyiz. Bu şekilde cildiniz her daim esnek kalır ve sağlıkla ışıldar.

Her cilt için elzem olan bir diğer uygulama ise cilt temizliğidir. Cildinizi düzenli olarak temizlemelisiniz. Ama cildinizin kendi sıvısıyla beslenmesine de izin vermelisiniz. Her cilt tipinin temizlik durumları farklıdır. Yağlı ciltler, yapıları itibariyle çok çabuk kirlenirler ve daha sık temizlenmeleri gerekir.

Cilt temizliği için piyasada bulunan cilt temizleme toniklerini kullanabileceğiniz gibi kendi yaptığınız temizlik maskelerini de kullanabilirsiniz. Doğal yöntemlerin daha sağlıklı olduğunu belirtiyor ve cildi canlandırıcı etkisi olan bir tonik tarifi vererek tercihi size bırakıyoruz.

Cilt Temizleyici Tonik

Malzemeler

  • Yarım su bardağı su
  • Papatya çayı ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı

Malzemeleri karıştırın ve elde ettiğiniz toniği bir pamuk yardımıyla cildinize sürün. Hiçbir yan etkisi olmayan bu canlandırıcı toniği her gün kullanabilirsiniz. Bu sayede cildiniz her zaman temiz kalır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git