Doğru Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır
24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.588 kez okundu.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru makyaj kavramı üzerine giyilen kıyafetlere göre ve renk tonlarını uyumlu bir hale getirmek sureti ile yapılan makyaj olarak belirtilir. Aslında makyaj işlemi sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Doğru makyaj yapımının bilinmemesinden ötürü, Doğru makyaj nasıl yapılır? Sorusunun cevabının bulunması maksadı ile güzellik merkezleri sıklık ile tercih edilmektedir. Doğru makyaj yapılabilmesi için ihtiyaç duyulabilecek ipuçları aşağıda açıklanmıştır. Bu ipuçları sayesinde Doğru makyaj nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bulmak mümkündür.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır ve Yöntemleri

  • Öncelik ile kıyafet renkleri göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü kıyafete uyum sağlamayacak nitelikte yapılan bir makyaj kişinin görünümünü oldukça kötüleştirecektir.
  • Kırmızı bir elbise tercih edilmiş ise yapılacak doğru makyaj, kesinlik ile kırmızı ağırlıkta olmamalıdır. Gözlere dikkat edilerek göz makyajlarında dikkat çekici renklere yönelmemelidir. Bu tip bir kıyafette gözlerde genellik ile siyah tonlar kullanılmalıdır. Yapılacak buğulu bir makyaj sayesinde kırmızı elbiseye hak ettiği değer verilmiş olacaktır. Kırmızının kullanılabileceği tek alan dudaklarda bulunacak hafif tonlarda kırmızı bir rujdur.
  • Pembe bir elbise tercih edilmiş ise yapılacak doğru makyaj, göz makyajında lila renginin tercih edilmesi olmalıdır. Lila ve pembe renklerinin uyumu her zaman güzel bir görünüm sergilemiştir. Bu neden ile gözlere hafif bir lila far sürülerek dudaklara da açık pembe tonunda bir ruj tercih edilebilir.
  • Sarı renkli bir elbise tercih edilmiş ise yapılacak doğru makyaj, göz farlarının yeşil tonlardan seçilmesidir. Yeşil bir far veya yeşil bir rimel kullanılarak yüz ve kıyafet güzelliği ön plana çıkarılabilir. Dikkat edilecek nokta, kullanılacak yeşil tonların çok koyu olmamasıdır. Dudaklarda parlatıcı kullanılabilir.
  • Beyaz renkli bir elbise tercih edilmiş ise doğru makyaj, soft olan makyajdır. Gözlerde hafif ışıltılı ve kırık beyaz bir far kullanılarak likit çekilebilir. Dudaklarda ise koyu kırmızı ton tercih edilebilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git