Doğum Çatlakları Nasıl Geçer - saglikdas.com

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer
24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.022 kez okundu.

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer?

Doğum çatlakları nasıl geçer sorusu doğum yapmış kadınların cevabını en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir.  Hamilelik esnasında vücudun ani ve aşırı bir şekilde kilo almasından dolayı hamilelikten sonra vücut deforme olur ve çatlaklar meydana gelir. Birçok sorunun yaşandığı hamilelik sonrası dönemde bu çatlaklar en ciddi sorunlardan biridir. Özellikle göbek bölgesinde ve bacaklarda görülen doğum çatlakları aşağıda verilen yöntemleri uyguladığınız takdirde kolayca geçmektedir.

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer ve Önm

Doğum esnasında ve sonrasında kendini gösteren çatlaklar, birçok kadının yaşadığı sorunlardan birisidir. Bu sorunla doğum sonrasında karşılaşmamanız için doğumdan önce birtakım önlemler almanız gerekmektedir. Bu önlemler aşağıdaki maddelerde yer almaktadır.

 1. Hamilelik döneminde karın bölgesini nemlendirmeniz hamilelik sonrasında çatlak oluşumunun önüne geçmektedir.
 2. Hamilelik esnasında ılık su ile duş almak hamilelik sonrası çatlakların meydana gelmesini engeller.
 3. Günlük olarak tüketilen su miktarı daha da artırılmalıdır. Bu sayede cildiniz hiçbir zaman kur kalmayacak ve böylece çatlakların oluşmasının önüne geçilecektir.
 4. Gerginleşen karın bölgesi ile birlikte doğum sonrasındaki çatlakların giderilmesi için doktorunuzun tavsiye ettiği çeşitli nemlendirici kremler hamilelik esnasında sürekli olarak kullanılmalıdır.
 5. Doğum çatlakları ile ilgili olarak biraz fazla geç kaldıyasınız ve doğumdan sonra vücudunuzda birçok çatlak meydana geldiyse aşağıdaki verilen tarifi uygulayarak sağlıklı bir şekilde çatlak sorunundan kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Doğum sonrasında oluşan çatlakları gidermek için hazırlayacağınız yağ karışımı

 • Keten yağı
 • Kakao yağı
 • Badem yağı
 • Gliserin yağı
 • Çörekotu yağı
 • Kayısı yağı
 • Melisa yağı
 • Kantaron yağı
 • Saf zeytinyağı yağı

Hazırlanması ve uygulanması:

Yukarıdaki elinizde bulunan tüm yağları bir kap içerisine eşit miktarda alarak karıştırın. Ardından bu karışımı çatlamış olan bölgelerinize sürün. Masaj yaparak uygulayacağınız bu karışım ile birlikte daha çabuk bir şekilde etki görmeniz mümkün olmaktadır. Bu karışımı cildiniz üzerinde bir saat boyunca bekletin ve ardından durulayın. Haftada bir defa düzenli olarak bu programı uygularsanız doğum çatlakları nasıl geçer sorusuna da yanıt bulmuş olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git