Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Maske - saglikdas.com

Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Maske

Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Maske
25 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.289 kez okundu.

Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Maske Önemi

Saçlar tüm bayanların doğal aksesuarıdır. Saçlarınızın canlı ve dolgun bir görünümde olması size kendinizi daha iyi hissettireceği gibi ilk bakışta fark edilmenizi sağlayacaktır. Saçlarınız canlılığını yitirdiyse ve doğal yöntemlerden yararlanarak camlı ve dolgun saçlara kavuşmak istiyorsanız dolgun ve canlı saçlar için maske tariflerinden kendinize hitap edeni seçebilirsiniz.

Dolgun ve canlı saçlar için maskeleri uygulayarak saçınıza dolgunluk ve canlılık kazandırabilirsiniz. İşte maske tarifleri;

Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Maske Tarifleri ve Çeşitleri

Dolgun Saçlara Kavuşmak İçin Ebegümeci Maskesi

  • Yumurta beyazı / 1 adet
  • Ebegümeci / sadece taç yaprakları, tek tutam

Maske Hazırlanışı: Ebegümeci yapraklarını öğütmelisiniz ve yumurtayı çırpmalısınız. Daha sonra hazırladığınız iki ürünü birbirine karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürüp yarım saat beklemelisiniz ve ılık su ile şampuanlamalısınız. Dolgun saçlara kısa sürede kavuşmak için her hafta uygulamanız gerekir.

Saçlarda Dolgunluk İçin Yoğurt Maskesi

  • Evde yapılmış yarım kase yoğurt / saçınızın uzunluğuna göre arttırılabilir

Maske Hazırlanışı: Doğal olan yoğurdu tüm saçınıza ve saç diplerinize iyice yedirin. 30 dakika sonra saçınızı şampuan yardımı ile yıkayın. 7 günde bir bu tarifi uygulayabilirsiniz. Yoğurt saçınızdan akabilir. Bu yüzden saçınızı bir bone ile sarabilirsiniz, boneniz yoksa poşeti bone şeklinde saçınıza sararak aynı işlemi yapmış olursunuz. Havlu kullanmanız önerilmez çünkü havlu yoğurdu emer ve etkisini azaltır.

Saçlarda Dolgunluk İçin Briyantin

  • Briyantin / 1 yemek kaşığı
  • Mayonez / 1 yemek kaşığı

Maske Hazırlanışı: İki malzemeden de bir yemek kaşığı alarak karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçınıza uygulayın. Uygulama sırasında daha iyi bir etki için masaj yapabilirsiniz. Saç derisinde her yere güzelce sürdüğünüzden emin olduktan sonra bone ile saçlarınızı sarın. Bu şekilde yarım saat bekleyin ve yarım saat sonunda saçlarınızı durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez kullanabilirsiniz.

Saçlarınıza hacim ve canlılık kazandırmak için mutfağınızdan yardım almalısınız. Her hafta düzenli olarak uygulanan maskeler sayesinde saçınızdaki farkı fark edeceksiniz. Saçınızın canlanması için her daim bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Saçlar hassas yapılardır dış etkenler onlara zarar verir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git