Domates Maskesi - saglikdas.com

Domates Maskesi

Domates Maskesi
25 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.109 kez okundu.

Domates Maskesi Önemi 

Cildinizi ferahlatarak canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayacak domates maskesi aracılığı ile sizlerde kusursuz bir cilt tipine kısa zaman zarfında sahip olabilirsiniz. Ciltteki tüm ölü hücrelerin atılmasını sağlayan domates maskesi aynı zamanda cildin ferahlayarak parlamasını da sağlamaktadır. Etkileyici cilt temizleyicileri arasında yer alan domates maskesi cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını sağlayarak kuruluk problemini de geride bırakmaktadır. Vücut direncini artırarak cildi güzelleştiren domates maskesi tüm kozmetik devlerini geride bırakarak kimyasal madde kullanımını reddetmektedir. Antioksidan özelliği ile ön plana çıkan domates maskesi aynı zamanda likopen maddesi içermektedir. Leke tedavisinde de etkili çözümler gösteren domates maskesi sivilce problemini de çözüme kavuşturmaktadır.

Domates Maskesi Faydaları

Sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile ciltte yenilenme sürecini başlatarak onarımı gerçekleştiren bu mükemmel domates maskesi aynı zamanda ciltteki ağrıları geçirerek tedavi eder. Aktif sivilcelerinizin üzerine süreceğiniz domates salçası ile kurutma görevini üstlenerek sivilcelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Yapacağınız bu uygulama sonrasında cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Domatesi ortadan iki keserek maske uygulamasına başlayabilirsiniz. Uygulamaya alacağınız bu işlemde domatesler rendeleyerek püre haline de getirebilirsiniz. Püre haline getirdiğiniz domatesleri cildinize masaj aracılığı ile ince bir tabaka halinde yedirmelisiniz. Yaklaşık 15 dakikalık bekleme süresinin ardından cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Kullanım sonrasında cildi yumuşatarak ferahlamasını sağlayacak bu domates maskesi aynı zamanda ciltteki ölü hücrelerin atılımını sağlayarak derinlemesine temizlik imkanı sunar. Domates cilde çok yararlı bir maddedir.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz rendelenmiş domates karışımının içerisine 1 kaşık zeytinyağı ekleyerek maskenizi uygulamaya alabilirsiniz. Domates aracılığı ile cildinize peeling etkisi de yaratabilirsiniz. Ortadan ikiye keseceğiniz domatesler ile yüzünüzü ovalayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama sonrasında cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayarak ferah bir cilde sahip olabilirsiniz. Yıkama işleminde sonra ciltte kalan domatesleri çıkarmayın çünkü parçalar ciltte PH oranının dengelenmesini sağlamaktadır. Hassas cilt tipleri kesinlikle domates maskesini uygulamamalıdır. Domates maskesi bu tür cilt tiplerinde kızarıklık ve yanma problemlerini oluşturabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git