Dr. Ümit Aktaş Maskeleri - saglikdas.com

Dr. Ümit Aktaş Maskeleri

Dr. Ümit Aktaş Maskeleri
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.645 kez okundu.

Dr. Ümit Aktaş Maskeleri Önemi

İlerleyen yaşlarda cilt yavaş yavaş kırışmaya ve sarkmaya başlar. Bunun temel nedeni deri altında bulunan ve cildin gergin bir şekilde durmasını sağlayan kolajen yapılarındaki gevşemedir. Zamanla bu sıkıntı her insanda görülür. Cilt kırışıklıkları ve sarkmaları genel olarak orta yaşlarda başlar. Düzensiz beslenme, alkol ve sigara tüketme, yeteri kadar su tüketmeme gibi faktörler, cilt kırışıklıklarını ve sarkmalarını arttırır. Cildin sağlıklı olması için en önemli şey nemdir. Aynı görüşü destekleyen Dr. Ümit Aktaş’da bu fikriyatını ” Hayata Dokunmak Lazım ” adlı televizyon programında açık bir şekilde belirtmiştir. Bunun yanında cilt kırışıklıklarına ve sarkmalarına iyi gelen maske tariflerini de Türk halkı ile paylaşmıştır. Dr. Ümit Aktaş Maskeleri sayesinde, cilt kırışıklıklarınızdan kısa sürede kurtulabilir, cilt sarkmalarına önceden müdahale edebilirsiniz. Uzman doktor tarafından tavsiye edilen bu maskeleri sizler için tekrar paylaşıyoruz.

Dr. Ümit Aktaş Maskeleri ve Çeşitleri

Dr. Ümit Aktaş Yaşlanmayı Geciktirici Etkiye Sahip Maske

Malzemeler

  • 150 gram bal kabağı ( haşlanmış olacak )
  • 1 adet limon ( sadece kabukları kullanılacak )
  • 1 adet avokado ( olgun olmasına dikkat ediniz )

Hazırlanışı

Daha önceden haşladığınız bal kabağını ve olgun avokadoyu bir kaba koyun ve çatal yardımı ile ezin. Püre haline getirdiğiniz bal kabağı ve avokadonun içine, rendelemiş olduğunuz limonun kabuklarını ilave edin ve iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinize yedirerek sürün ve 15 – 20 dakika hiçbir şey yapmadan bekleyin. Ardından maskeyi gül suyu ile temizleyin. Son olarak yüzünüzü sabunlayın.

Dr. Ümit Aktaş Kırışıklıklara Karşı Etkili, Nemlendirici Maske

Malzemeler

  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı buğday kepeği
  • 1 yemek kaşığı aloe vera jel
  • 1 adet Trabzon hurması

Hazırlanışı

Malzemelerin tamamını bir kapta toplayın ve karıştırın. ( Trabzon hurmasını karışıma eklemeden önce ezmeyi unutmayın. ) Elde ettiğiniz maskeyi cildinize uygulayın. Gözlerinizle temas etmemesine dikkat edin. Maskeyi uyguladıktan sonra 10 – 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git