Dudak Çatlaması Nasıl Geçer - saglikdas.com

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.228 kez okundu.

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer?

Dudak çatlaması, hem görsel açıdan güzel değildir. Hem de canınızı acıtabilir. Üstelik yaptığınız makyajın hoş durmasına da, engel olur. Dudak çatlaması nasıl geçer? Diye düşünüyorsanız, dudak koruyucusu kullanarak, bu sorundan kurtulup, bakımlı ve yumuşacık dudaklara, sahip olabilirsiniz. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz, dudak bakım koruyucusu ile doğal ve ekonomik olarak, güzel bir bakım ürününe sahip olacaksınız.

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer İşte Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 4 tatlı kaşığı çekilmiş keten tohumu

Hindistan cevizi yağı ve keten tohumu yağını, ısıya dayanıklı bir kabın içerisine alın ve fırında eritin. Daha sonra karışımı başka bir yere alarak, soğumasını bekleyin. Elde ettiğiniz bu güzel maskeyi, her gün düzenli olarak ve istediğiniz her an, kolaylıkla ve hiç endişelenmeden, dudaklarınıza uygulayın ve muhteşem, bakımlı dudaklara sahip olun.

Dudak çatlaması nasıl geçer?Sorusuna kesin cevap olacak, bu mükemmel karışımı evinizde kolayca ve ekonomik olarak, istediğiniz her zaman hazırlayabilir ve dudaklarınıza ihtiyaç duyduğu bakımı yapabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin ekonomik oluşu, bütçenizi zorlamayacak ve hazırlamasının kolay oluşu sayesinde de, vakit kaybı yaşamadan, güzel bir dudak bakım ürününe sahip olacaksınız.

Hazırladığınız bu dudak koruyucu bakım kremi ile dudaklarınız hem çatlamayacak, hem de görsel olarak hoş bir görünüme, kavuşacaktır. Kullandığınız rujunuzun altına da sürerek dudaklarınızda daha güzel bir görüntü, elde edebilirsiniz. Piyasa da pek çok dudak bakım ürünü mevcuttur. Ancak katkı maddeleri içeren bu ürünleri kullanmak yerine, tamamen doğal malzemelerle, kendiniz kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeyi, kullandıkça önemini anlayacak ve muhteşem görünen bakımlı dudaklara sahip olacaksınız.

Dudak çatlamasını geçirmek için kullanılan bir diğer yöntem de, dudaklara toz şekerle peeling yapmaktır. Bu işlemi yapmak için, bir miktar toz şekerle dudaklarınızı ovalayın. Şekerle dudaklarınıza peeling yaptıktan 10 dakika sonra, bal sürerek dudaklarınızı nemlendirin. Tamamen doğal olan bu iki ürünü kullanarakta, dudaklarınıza bakım yapabilir ve gün boyu nemli kalmasını sağlayarak, çatlamasına engel olabilirsiniz. Verdiğimiz tarifleri deneyerek ve düzenli kullanarak, dudak çatlamasından ve beraberinde getirdiği kötü görünümden kurtulabilir, dudaklarınıza bakım yaparken, aynı zamanda çatlamalarını da önleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git