Dudak Çatlamasına Çözüm - saglikdas.com

Dudak Çatlamasına Çözüm

Dudak Çatlamasına Çözüm
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.089 kez okundu.

Dudak Çatlamasına Çözüm?

Dudak çatlakları gündelik hayatın içerisinde kadınların makyajla kapatabilecekleri bir sorundur. Bu nedenle her gün düzenli olarak dudak bakımı yaparak dudak çatlamasına çözüm bulabilirsiniz. Dudak çatlakları genelde kötü hava koşulları, kötü veya fazla ruj kullanımı, sağlıklı olmayan ortamlar, sürekli olarak dudak ıslatma ve belirli rahatsızlıklardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Tamamen doğal yöntemlerle  dudaklarınızda meydana gelen bu çatlakları gidermeniz mümkün olabilmektedir. Böylece yeni çatlakların ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bu yöntemlerin neler olduğunu öğrenmek için aşağıdaki maddeleri okumanız gerekmektedir.

Dudak Çatlamasına Çözüm ve Doğal Yöntemler

Dudak çatlakları için adaçayı yöntemi

Dudak bölgesine her gün düzenli olarak adaçayı ile masaj yapabilirsiniz.  Bunun için demlenmiş adaçayının posasını dudaklarınıza uygulamanız gerekmektedir. Adaçayı dudaklardaki kan dolaşımını artırmaktadır. Bunun yanında nemlendirici ve bakım onarım sağlayıcı bir etki sağlar.

Dudak çatlakları için bal ve yağ yöntemi

Dudak çatlamasına çözüm için  bir miktar tereyağı ile bir miktar balı karıştırıp dudaklarınıza sürmeniz gerekmektedir. Bu yöntem dudak çatlaklarının giderilmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. Tereyağı dudakların nemlenmesini sağlarken bal da dudakların yumuşamasını sağlar.

Dudak çatlaklarına karşı salatalık maskesi yöntemi

İlk olarak bir salatalığı rendeleyerek yoğurt ile karıştırın. Dudaklarınıza süreceğiniz bu karışımı dudak çevrenize de uygulamanız mümkün olmaktadır. salatalık ve yoğurt dudaklara pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır.

Dudak çatlakları için domates maskesi yöntemi

Bu tarif için 1 tane domatesi rendeleyin. Ardından içerisine bir miktar bal ilave edin. İlave edeceğiniz balım ölçüsü 1 tatlı kaşığı olabilir. Domatesin boyutuna göre bal miktarını ayarlamanız mümkündür. Bu karışımı dudaklarınıza sürdükten 15 dakika sonra dudaklarınızı yıkayın. Bu karışım dudaklarınıza komple bakım sağlayacaktır.

Havuç ile dudak çatlaklarına karşı çözüm yöntemi

1 havucu rendelikten sonra havucun posasını dudaklarınıza sürün. Havuç posasının yere düşmemesi için yere uzanmanız gerekmektedir. 20 dakika bekledikten sonra dudaklarınız yıkayınız. Bu kürü de haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Dudak çatlaklarına karşı peeling

1 çay kaşığı şeker ile 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırırak peeling hazırlayabilirsiniz. Bu peelingi dudaklarınıza uygulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git