Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir - saglikdas.com

Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir

Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.857 kez okundu.

Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir?

Dudak Çatlaması

Sürdükleri rujun estetik durmadığından yakınanlar, dudak çatlaması sonucunda sık sık dudak kanaması yaşayan kişilerdir. Dudak çatlaması birçok olumsuz duruma sebep olur. Bunlar arasında dudaklarınızın bakımsız görünmesine yol açması ve çatlayarak kanama durumlarında da mikrop kapması gibi durumlar yer alır. Peki, dudak çatlaması neden olmaktadır? Dudak çatlamasına neler iyi gelmektedir? Dudak çatlamasına iyi gelen tavsiyeler aşağıda belirtilmiştir.

Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir ve İşte Cevabı

1-Dudak çatlaması durumuna dudaklarını sürekli yalayan kişilerde daha çok rastlanır. Dudak çatlamasının önüne geçmek için dudaklarınızı yalamamanız ve içtiğiniz su miktarını arttırmanız gerekir.

2– Oldukça işe yarayan bir yöntem olan dudaklara vazelin sürmek, dudak stiği kullanmayan kişiler için kesin çözüm olmaktadır.

3– Bal, çatlayan dudakların en doğal tedavisidir. Bu nedenle dudak çatlamalarında dudaklarınıza bal sürebilirsiniz. Dudaklarınıza bal sürerek on dakika kadar bir süre beklediğiniz takdirde dudaklarınızın yumuşamış olduğunu göreceksiniz.

4– Kuru ve soğuk havalarda dudaklar çatlar ve kanar. Bu duruma sebep olmamak için yani dudaklarınızın çatlayarak kanamaması için kuru ve soğuk havalarda kesinlikle dudaklarınızı nemlendirerek dışarı çıkmanız gerekir. Dudakları nemlendirmek, bu tür havalarda dudaklarınızın çatlayarak kanamasının önüne geçecektir.

5– Dudak çatlaklarına B12 ve B6 vitamin eksiği olan kişilerde daha çok rastlanmıştır. Bu sebeple dudak çatlaklarına kesin çözüm sağlayabilmek için bu vitaminlerden bol miktarda almanız gerekir. Bu vitaminler dudaklarınızın çatlamasına engel olacak ve dudaklarınız istediğiniz şekilde olacaktır.

6– Bazı diş macunları dudaklarda alerjik reaksiyonlara sebep olur. Bu tür diş macunlarının alerjik reaksiyonlar ile dudakları çatlatmasının önüne geçilmesi için doktorun tavsiye ettiği diş macunlarını kullanmak daha güvenilir olacaktır. Böylece dudaklarınıza hangi macunun iyi geleceğini ve ne kullanmanız gerektiğini öğrenmiş olursunuz.

7– Dudaktaki çatlaklara jojoba yağı içeren dudak stikleri iyi gelmektedir. Bu nedenle dudak çatlaklarının kısa sürede düzeltilebilmesi için aloe vera ya da jojoba özlerinden oluşan stikleri kullanmak gerekir. Bu stiklerin nemlendirici özelliği sayesinde dudaklarınız çatlamayacak ve istediğiniz görünümde olabilecektir. Bu sayede istenilen görünüme kavuşan dudaklarınız sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git