Dudak Dolgunlaştıran Parlatıcı Tarifi - saglikdas.com

Dudak Dolgunlaştıran Parlatıcı Tarifi

Dudak Dolgunlaştıran Parlatıcı Tarifi
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.299 kez okundu.

Dudak Dolgunlaştıran Parlatıcı Tarifi ve Önemi

Dudakları daha çekici ve daha dikkat çeken şekilde göstermek için kullanılan rujlar, parlatıcılar gibi dudak bakım ürünleri genelde çok fazla kimyasal içeriyor. Özellikle de dudak bölgesine sürüldüğü için bu kimyasallar daha da tehlikeli hale geliyor çünkü direk emiliyor, dudakta olduğu için yeniliyor. Bu yüzden doğal ürünler tercih etmek bilhassa dudaklar için çok önemlidir. Dudağınızdan emdiğiniz kimyasal direk vücuda alınmış olur, doğal bir ürün tercih edildiğindeyse, sürülen ruj veya parlatıcı hiçbir zarar vermez. İşte size hem doğal olan hem de evde kolayca hazırlayabileceğiniz dudak dolgunlaştıran parlatıcı tarifi:

Dudak Dolgunlaştıran Parlatıcı Tarifi ve Faydaları

Bir çay kaşığı karabiber yağı, bir çay kaşığı gıda boyası veya vişne suyu, bir çorba kaşığı vazelin, bir çay kaşığı vanilya yağı, bir tatlı kaşığı gliserin ve bir tatlı kaşığı sarısabır yağını (aloevera yağını) karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir krem kabına koyun ve istediğiniz zaman kullanın. Dudak dolgunlaştıran parlatıcınız hazır. Bu parlatıcı ile hem dolgun dudaklara kavuşacaksınız hem de hiçbir kimyasal içermediğinden sağlığınızı tehlikeye atmamış olacaksınız.

Kadınların vazgeçilmezi olan ruj ve parlatıcının böyle evde hazırlanabilir oluşu kozmetik dünyası açısından bir devrimdir gerçekten. Kadınlara en çok zarar veren kimyasallar en kolay yoldan emildiği için dudaklara sürülen ürünlerden geliyor. Direk ağız yoluyla alınan bu kimyasallar çok etkili oluyor ve vücutta toksin maddelerin birikmesinden dolayı çeşitli hastalıklara sebebiyet veriyor. Fakat yukarıda verilen dudak dolgunlaştıran parlatıcı tarifi sayesinde hiçbir kimyasala maruz kalmazken, dudağınızı muhteşem gösterecek bir ürün için dünyanın parasını vermeniz gerekmiyor.

Ruj ve parlatıcı bir makyajın olmazsa olmazıdır. Bunu iyi bilen kadınlar dudaklarını güzel gösterecek ürünlere tonlarca para vermekten çekinmiyor. Fakat bir yandan da sağlıklarından oluyorlar. Evde yapılan doğal ürünler ise hem paranızı cebinizde bırakıyor, hem de sağlığınızı tehdit emiyor. Üstelik tonlarca para verilip alınan rujlar kadar dudaklarınızı güzel ve alımlı gösteriyor. Siz de evde yaptığınız dudak dolgunlaştıran parlatıcı sayesinde dolgun ve parlak dudaklara sahip olabilir, her görenin bir daha dönüp bakmasını sağlayacak kadar dikkat çekici olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git