Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri - saglikdas.com

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.890 kez okundu.

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri Önemi

Dudak dolgunlaştırma işlemleri, hem tıbbi bir operasyon ile hem de çeşitli masajlar ve egzersizlerle gerçekleştirilebilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır ki onlar da: tıbbi operasyonun yapılacağı sağlık merkezlerinin iyi araştırılıp seçilmesi, masaj uygulama yöntemlerinin doğru tespit edilmesi, masaj sırasında kullanılacak olan krem ve jellerin kaliteli olmasına özen gösterilmesi ve dudak dolgunlaştırma egzersizlerinin dudak yakınlarında kırışıklıklara neden olmamasına özen gösterilmesidir.

Bilinmesi gerekir ki dudaklarda dolgun görünümün en önemli temel taşlarından biri, dudak bölgesindeki kan dolaşımının hızlandırılmasıdır. Bu da çeşitli egzersizlerle mümkün olabilmektedir. Dudak dolgunlaştırma egzersizleri, aynı zamanda dudak çevresini de hareket ettireceğinden, dudak çevresinde deformasyona, kırışmalara ve sarkmalara neden olabilmektedir. Bundan dolayı egzersizler uygulanırken baştankaraya değil; bir uzman tavsiyesiyle, mümkünse ilk etapta kontrollü olarak uygulanmalıdır.

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Dikkat edilmesi gereken noktalardan ilki; üst ve alt dudak bölgesine ayrı ayrı masaj uygulanmasıdır. Dudak bölgesine, ayrı ayrı uygulanmak koşuluyla, aşağı yönlü dairesel hareketlerle masaj yapılabilir. Bu masaj esnasında ciltte deformasyon oluşmaması, sarkma ve kırışıklıklara mahal verilmemesi için bitkisel yağların ve kremlerin kullanılması iyi olacaktır. Ayrıca nemlendirici ürünler sayesinde dudaklarınızın ve masaj yapılan bölgenin kuruyup tahriş olmasını da engelleyebilirsiniz. Dudaklarınıza uygulayacağınız buhar sayesinde de hem kurumanın önüne geçersiniz, hem de kan dolaşımını hızlandırarak dolgun görünüm sağlayabilirsiniz.

Buhar masajı sayesinde dudaklarınız dolgun görünüm kazanır. Ayrıca buhar masajı zaman içerisinde toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Uygulanan buhar, ısı aracılığıyla kan dolaşımını hızlandırır ve bu da dolgunluğu arttırır. Peki, buhar masajı için izlenecek basamaklar ve kullanılacak malzemeler nelerdir?

  • Yarım su bardağı kadar su, çaydanlık veya ısıtıcı vasıtasıyla kaynatılır.
  • Kaynayan su bardağa veya küçük bir kaba aktarılır.
  • Suyun içerisine nane aromalı Viks krem veya irice bir limon komple sıkılır. Böylece suyun ıtırlaşması sağlanır.
  • Böylece ıtırlaşan su dudaklara iyice yaklaştırılarak terlemesi ve nemlenmesi sağlanır.
  • Nemlenen ve terleyen bölgeye daha önce de belirttiğimiz üzere aşağı yönlü dairesel hareketlerle masaj uygulanır.
  • Böylece dudaklar hem nemlendirilmiş hem de kan dolaşımı hızlandırılarak dolgunlaştırılmış olur.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git