Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır

Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.372 kez okundu.

Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her kadın, daha dolgun ve kalın görünen dudaklara sahip olmak ister. Çünkü dudaklarının daha biçimli duracağını ve çekici görüneceğini düşünürler. Bunu yapmak için de çeşitli yöntemlere başvururlar. Sizler için dudak dolgunlaştırma yöntemlerinin neler olduğunu ve bu yöntemlerin nasıl uygulanması gerektiğini, araştırdık. Siz de bu yöntemleri yaparak hayalinizdeki dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.Dudak dolgunlaştırma nasıl yapılır? İlk olarak evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz ve yapımı çok kolay olan bir maske tarifi vereceğiz. Bu maske tarifi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır İşte Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı bal
  • 2 – 3 damla zeytinyağı
  • 2 – 3 damla su
  • 1 yemek kaşığı toz şeker

Maskeyi hazırlamak için öncelikle, yukarıda yazılı olan tüm malzemeleri, miktarları kadar bir kâseye alın ve güzelce karıştırın. Daha sonra karışımı dudaklarınıza sürün ve yedirin. Bu şekilde 2 – 3 dk.Bekledikten sonra, bir diş fırçası ile dudaklarınıza masaj yapın ve ılık su ile yıkayın. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için uygulayacağınız bu maskeyi, 5 günde 1 tekrar ederseniz, aynı zamanda dudaklarınızın nemlendiğini de fark edeceksiniz.

Dudaklarınızı dolgun bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız, yapacağınız bir takım kolay yöntemlerle, bunu başarabilirsiniz. Sizler için bu yöntemlerin neler olduğunu ve nasıl yapılmasını gerektiğini araştırdık.

Evde Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

  • Hayalinizdeki dudaklara sahip olmak istiyorsanız, bunu sadece bir kalem ile de yapabilirsiniz. Bunu yapmak için tırtıklı ve çıkıntıları olan bir kalemi, seçin ve kalemi dudaklarınızın arasına yerleştirin. Daha sonra bu kalemi dudaklarınız ile oynatmaya başlatın. Bu işlemi bir süre yaptıktan sonra, kan dolaşımınız hızlanacağı için dudaklarınız zamanla dolgunlaşmaya başlar.
  • Dudak dolgunlaştıran başka bir yöntem ise diş fırçasından geçer. Bunun için diş fırçanız ile dudaklarınızı çok bastırmadan fırçalayabilirsiniz. Bunu yapmanızın nedeni kan dolaşımını hızlandırmaktır. 1 dakika içinde dudaklar dolgunlaşmaya başlar ve her gün düzenli olarak yaptığınızda, kısa sürede dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.
  • Yine evinizde kolayca uygulayabileceğiniz başka bir yöntem ise kırmızıbiberle olur. Ancak biber yağını kullanmanız, daha etkili olacaktır. Bunu yapmak için rujunuzun içine 1 – 2 damla biber yağı eklemeniz, yeterli olacaktır. Bu sayede gün boyu dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git