Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri - saglikdas.com

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri
27 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.571 kez okundu.

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri?

Kadınlarda güzelliğin simgesi olan dudaklar için çok farklı dudak dolgunlaştırma yöntemleri vardır. Kalın ve dolgun dudaklar, bütün kadınların hoşuna giderken bütün erkeklerin de ilgisini çeker. Dudağa yağ ve çeşitli dolgu maddeleri enjekte edilmesinin yanında bitkisel uygulamalarla ve çeşitli masaj yöntemleri ile de dudaklar dolgunlaştırılabilir. Küçük makyaj hileleri ile de dudakları dolgun göstermek mümkündür. Açık renkli rujlar uygun şekilde sürülerek ve üzerine ince bir şekilde pudra sürülerek, ruja uygun renkte dudak kalemi ile çerçeve yapılarak dudaklar daha dolgun görünebilir. Rujun üzerine açık renk ve parlak bir parlatıcı sürmek de işe yarayacaktır.

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri ve Tarifleri

1 tatlı kaşığı bal ile 3 damla zeytinyağını karıştırıp yumuşak bir fırça ile dudaklara 3-4 dakika masaj uygulanarak da dudaklar dolgunlaşacaktır. Bu yöntemin birkaç hafta boyunca her gün uygulanması dudaklarda gözle görülür bir dolgunluk yaratacaktır. Ayrıca dudak arasına yerleştirilen kalemin oynatılması ile de kan dolaşımı hızlanacağı için düzenli olarak yapılması dudakların dolgunlaşmasını sağlayacaktır.

Dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasındaki doğal yöntemlerden biri de dudak dolgunlaştırıcı maskedir. 2 çay kaşığı kırmızı acı biber ile 1 çay kaşığı su karıştırılarak macun kıvamına getirilir ve dudaklara ince bir şekilde sürülür. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkanır. Her gün düzenli olarak yapılan uygulama ile dudaklarda dolgunluk elde edilebilir. Ayrıca zeytinyağı ile eşit oranda karıştırılan karanfil yağını dudaklara düzenli olarak sürerek daha dolgun dudaklara sahip olmanız mümkündür. Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemi için en fazla kullanılan madde baldır. Bal ile yapılabilecek farklı kürler vardır.

1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırarak hamur haline gelen karışım dudaklara sürülür. 5 dakika bekletildikten sonra dudaklardan çıkarılan maske sonrasında diş fırçası ile dairesel olarak masaj yapılmalıdır. Ayrıca 1 çay kaşığı toz şeker, 3 damla zeytinyağı, 3 damla su ve 1 çay kaşığı bal karıştırılıp diş fırçası ile dudaklara dairesel olarak masaj yapıldıktan sonra dudaklar dolgunluk kazanacaktır.

Tüm dudak dolgunlaştırıcı uygulamalarda esas olan uygulamanın düzenli yapılmasıdır. Ayrıca çeşitli dudak egzersizleri de işe yaracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git