Dudak Dolgusu Sonrası - saglikdas.com

Dudak Dolgusu Sonrası

Dudak Dolgusu Sonrası
8 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.184 kez okundu.

Dudak Dolgusu Sonrası

Estetik açıdan bayanlar için oldukça önemsenen konulardan birisi de dudak dolgunluğudur. Dudak dolgusu operasyonlarından sonra oluşabilecek olan görüntü biraz tuhaf olabilmektedir. Bundan dolayı dudak dolgusu sonrası yapılabilecek bazı uygulamalar bu sürecin daha sağlıklı atlatılabilmesini sağlayacaktır. Dudak dolgusundan sonra oluşan görüntünün tuhaf olmasının nedeni dudak içerisine enjekte edilen dolgunun dudak derisi ile bütünleşmeye çalışmasıdır. Dudak dolgusu sonrası oluşabilecek şişlik, ödem ve renk değişmesi için yapılabilecek bazı uygulamalar aşağıda belirtilmiştir.

Kısa bir zaman zarfı içerisinde gerçekleştirilen dudak dolgusu operasyonu 10 dakika civarında sürmektedir. Bu işlem sonrasında daha hacimli bir dudak görüntüsüne sahip olmak mümkündür. Bu kadar hızlı olan bir operasyon yan etki olarak da bazı sorunlar gösterebilmektedir. Bu görülen şikayetlerin en yaygın olanı dudak üzerinde meydana gelen şişliklerdir.

Dudak Dolgusu Sonrasında Oluşan Şişlikler

Dudak dolgusu operasyonlarından sonra oluşan şişliklerin geçmesi için doktorlar hiçbir şey yapmadan bir süre beklenmesi gerektiğini belirtmektedir.

Dudak Dolgusu Sonrasında Oluşan Ödem

Dudak dolgusu operasyonlarından sonra dudak üzerinde oluşan ödemlerin tedavisi için nazik bir şekilde sorunun olduğu bölgeye masaj yapılması önerilmektedir. Ödemin oluştuğu bölgenin tam olarak geçmemesi durumunda ise bir doktora başvurulmalıdır.

Dudak Dolgusu Sonrasında Oluşan Renk Değişimi

Dudak dolgusu operasyonlarından sonra dudak üzerinde belirli bir renk değişmesi görülmektedir. Çürük bir görüntüye benzeyen bu görüntünün sebepleri arasında dudağa batırılan iğneler yer almaktadır. Dudağa dolgu operasyonu sırasında dudağa batırılan iğnelerden dolayı bir miktar kanama meydana gelebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında herhangi bir müdahalede bulunulmadan bir süre beklenmesi gerekmektedir. Eğer dudak etrafında görülen renk değişmesi aşırı bir boyuta ulaştıysa bir haftalık süreyi beklemeden doktora başvuru yapılmalıdır. Oldukça hassas bir deri yapısına sahip olan dudaklar üzerinde yapılan işlemler sonucu bu gibi problemlerin ortaya çıkması son derece normal bir olay olarak kabul edilir. Önemli olan bu gibi sorunlarda herhangi bir panik yapmadan doğru bir şekilde müdahalede bulunulmaktır. Dudak çevresinde oluşan bu tip sorunlarda önerilen uygulamalar işe yaramadığı zaman hemen bir doktora başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git