Dudak Makyajı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır
27 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.490 kez okundu.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyajın en son aşaması dudak makyajıdır. Diğer bütün makyajlarımızı dudak makyajından önce yaparız. Dudak makyajınızı doğru bir şekilde yapmak için ilk adım olarak dudak çevresini şekillendirmelidir. Ruj sürüldükten sonra dudak parlatıcısı sürülür. Dudak makyajı nasıl yapılır diye soracak olursanız aşağıdaki yöntemleri takip etmenizi tavsiye ederiz.

Dudak makyajı nasıl yapılır aşamalarını öğrenmek isterseniz aşağıdaki önerileri takip etmeniz gerekmektedir.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır ve Makyaj Çeşitleri

Dudağınızın şeklini hafif bir şekilde çerçeveleyerek onlara pürüzsüz ve güzel bir görünüm vermek için dudak kalemi kullanmalısınız. Dudağınıza bu tarzı uygularsanız net bir dudak şekline sahip olacaksınızdır. Eğer gerekli görülürse dudaklar hafif bir şekilde kalınlaştırılıp inceltilebilir. Yalnız bu durum fazlaya kaçarsa iyi olmaz. Dudak kalemini sürmeye dudağınızın tam orta kısmından başlayarak devam etmelisiniz. Dudağınıza düzgün bir dudak çerçevesi yapmak için kaleminizin ucunu daima açık ve sivri tutun.

Ruj sürme

Dudakların güzel, anlamlı, düzgün ve canlı görünmesini ruj sağlar. İnce dudaklara sahip olanlar dolgunluk veren rujları daha kalın sürmelidir. Yalnız bu uygulama alt ve üst dudaklara farklı şekillerde uygulanmalıdır. Üst dudak aşırı kalınlaşmamalı çünkü görüntü hoş olmayacaktır. Ruj sürerken kalem kullanınız. Kalem, rujunuzu dudağınıza daha iyi bir şekilde yedirmenize yardımcı olacaktır. Ruj sürerken diğer önemli bir etken dudakların durumudur. Kapalı dudaklara süreceğiniz ruj makyajınızın yarım olması anlamına gelir. Bunun için ruj süreceğiniz zaman dudaklarınız aralıklı olmalıdır. Çerçeve ile belirlediğiniz dudağınızı ruj ile renklendirebilirsiniz.

Dudak Parlatıcı

Dudak parlatıcı olarak renksiz, şeffaf parlatıcılar seçilmelidir. Dudaklarınıza parlaklık ve canlılık verir. Onlara ayrı bir hava katar. Dudak parlatıcılarını tek başına da kullanabilir veya ruj üzerine uygulayarak da kullanabilirsiniz. Parlatıcıyı dudağınıza tek başına uygularsanız bu size sade ve şık bir görüntü verecektir.

Dudak Makyajı Tavsiyeleri

–  Dudaklarınız umduğunuzdan daha dolgunsa bu durumda dudak kaleminizi ince sürmeniz doğru olacaktır.

Eğer dudaklarınız ince bir görünüme sahip ise bu sefer yukarıdaki uygulamanın tam tersini uygulamalısınız.

Dudak kaleminin rengini iyi bir şekilde seçmelisiniz. Dudak kaleminiz ruj renginiz ile aynı olmalı

İdeal Ağız Şekli Nasıl Olmalı

Ağız ile çene arası daha uzun, ağız ile burun arasındaki mesafe daha kısa olmalıdır.

Üst dudaklardaki uç noktalar burun delikleri hizasında bulunmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git