Dudak Maskesi Tarifleri - saglikdas.com

Dudak Maskesi Tarifleri

Dudak Maskesi Tarifleri
27 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.115 kez okundu.

Dudak Maskesi Tarifleri?

Dudaklara uygulanacak basit tariflerle hazırlanmış maskeler sayesinde dudaklar daha nemli, bakımlı ve bir görünüm alabilir. Vereceğimiz son derece doğal ve kolay dudak maskesi tarifleri ile son derece bakımlı ve etkileyici dudaklara sahip olmak mümkün.

Dudak Maskesi Tarifleri ve Çeşitleri

Dudak Maskesi Tarifleri:

Muhteşem Dudaklar İçin Maske;

1 yemek kaşığı bal

1yemek kaşığı yoğurt

Yarım salatalık

Öncelikli olarak salatalıklar yıkanır ve kabukları soyulur.  Kabuğu soyulan salatalığın blender yardımı ile suyu çıkartılır ve üzerine bal ve yoğurt eklenerek karıştırılır. Hazırlanan karışımdan dudaklara sürülür ve yaklaşık 20 dakika kadar bekletilerek temizlenir. Dudaklara sürülen karışım, dudakların nemli, pürüzsüz ve daha güzel bir görüntü sergilemesini sağlar.

Çatlak Dudaklar için Maske;

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı vanilya

1 tatlı kaşığı bal

Bal ve badem yağı bir kapta ısıtılır ve üzerine eritilmiş vanilya eklenir. Daha sonra malzemeler birbiri ile iyice karıştırılır. Hazırlanan maske dudaklara yedirilerek sürülür. Bu karışım ile dudaklar yumuşayacak ve daha nemli bir görünüm kazanacaktır.

Hassas Dudak Maskesi;

Malzemeler:

1 tane yumurtanın sarısı

5 gr. Yulaf

Yumurta sarısı bir tabağın içine alınarak üzerine yulaf eklenir. Karışım macun kıvamına gelinceye dek iyice karıştırılır. Ortaya çıkan maske dudaklara ve dudak etrafındaki cilde düzgün bir şekilde sürülür. Yaklaşık 10 –15 dakika bekletildikten sonra temizlenir. Bu maske sayesinde dudaklarda kuruluğu gidererek nem oranını arttıracak, kırışıklıkları önleyecek ve dudakların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.

Bakımlı Harika Dudaklar için Maske;

1 tane orta büyüklükte domates

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı bal

Domates püre oluncaya kadar ezilir ve suyunun çıkması sağlanır. Üzerine yoğurt ve bal eklenerek iyice karıştırılır. Elde edilen karışım dudaklara uygun miktarda sürülür. Yaklaşık 20 dakika dudaklarda bekletilen maske su ile yıkanarak temizlenir. Bu karışım dudaklarda nem oranını arttırır, dudakları yumuşatır ve kurumasını önler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git