Dudak Nemlendiricisi Yapımı - saglikdas.com

Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Dudak Nemlendiricisi Yapımı
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.304 kez okundu.

Dudak Nemlendiricisi Yapımı?

Dudaklar oldukça hassastır. Çeşitli hava koşullarından, yiyeceklerden ve nem eksikliğinden kolaylıkla etkilenebilirler. Bu sebeple dudak bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Dudakların daimi olarak neme ihtiyaç duyması, dudak nemlendiricilerinin üretilmesine neden olmuştur. Eczanelerden, süper marketlerden ya da kozmetik ürünler satan herhangi bir mağazadan satın alabileceğiniz dudak nemlendirici kremler bir nebze de olsa iş görmektedir. Fakat bu kremlerin içeriğinde çeşitli kimyasal maddeler vardır. Sonuç olarak dudaklar hassas yapıdadır ve bu kimyasal maddelerle temas etmesi durumunda uzun vadede hoş olmayan durumlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple sizlere doğal yollarla dudaklarınızı nemlendirmeyi öneriyoruz. Bu iş ise oldukça basittir. Sizlerle paylaşacağımız dudak nemlendiricisi yapımı hakkındaki tarifler ve püf noktaları sayesinde kısa sürede çatlayan dudaklarınızı iyileştireceksiniz. Kullanacağınız bu doğal yöntemlerle dudaklarınız daha renkli ve pürüzsüz olacağı için estetik olarak da güzel görüneceksiniz. Dudak nemlendiricisi yapımı aşağıda belirtilmiştir.

Dudak Nemlendirici Yapımı ve Krem Tarifi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 ampul E vitamini
  • 1 yemek kaşığı balmumu
  • 2 yemek kaşığı badem yağı
  • 2 damla esansiyel yağ ( dilediğinizi tercih edebilirsiniz )

Hazırlanışı

Yağların tamamını ve balmumunu cam bir kasede toplayın ve benmari usulü ile ısıtın. Daha sonra vitamini ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı muhafaza edebileceğiniz kapaklı bir kaba koyun ve buzdolabında tutun. İhtiyaç durumunda kullanın. Kremi cam bir kapta muhafaza etmenizi tavsiye ederiz. Esansiyel yağı ise, kendi koku tercihinize göre seçebilirsiniz.

Hazırlayacağınız ve düzenli olarak kullanacağınız bu nemlendirici krem sayesinde mevsimsel olarak yaşadığınız tüm dudak sorunları ortadan kalkacaktır. Dudaklarınız neme doyacak ve ışıl ışıl parlayacaktır. Ayrıca karışımın içerisinde yer alan balmumu sayesinde dudaklarınız tüm hava koşullarından ve diğer dış etmenlerden korunacaktır. Dudak nemlendirici kremin A ve E gibi çeşitli vitaminlerce zengin olması, etkili bir dudak bakımı yapmanızı da sağlayacaktır. Bu krem belirli ölçüde dudakların nem ihtiyacını karşılar; ancak maksimum etkiyi almak için su tüketimi daha da önemlidir. Bu karışım ise destekleyici statüdedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git