Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır

Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.

Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır?

Dudak parlatıcısı dudaklarınızın daha parlak görünmesini sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda ışınları geçirdiği için daha dolgun bir dudak görünümüne sahip olursunuz. Dudak parlatıcısı nasıl yapılır sorusuna cevabımız da kolaydır. Pratik şekilde hazırlanan ve kimyasallar içermeyen malzemelerin karışımı ile hazırlanan parlatıcı karışımı sayesinde etkili bir dudak parlatıcısına sahip olabilirsiniz.

Dudak parlatıcısı evde nasıl yapılır diye öğrenmek istiyorsanız vanilya kokusu ile duyularınız harekete geçirecek parlatıcı tarifi aşağıda yer almaktadır.

Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır ve Hazırlanışı

  • Balmumu / 1 tatlı kaşığı
  • Kırmızı gıda boyası / 1 çay kaşığının yarısı kadar olmalıdır.
  • Saf vanilya özü / 6 damla
  • E vitamini / 6 kapsül
  • Hindistan cevizi yağı / 1 yemek kaşığı yeterlidir.

Hindistan cevizi yağını benmari yöntemi ile hafif şekilde ısıtınız. Bu esnada balmumunu rendeleyiniz ve yağın içine koyunuz. Daha sonra içine diğer malzemeleri ekleyiniz. Malzemeler birbiri ile karışacaktır ve soğuduktan sonra cam bir kavanoz içinde saklayınız. İhtiyacınız olduğunda uygulayabilirsiniz.

Vanilya dışında dudaklarınızı başka bir malzeme ile de parlatabilirsiniz. Bunun için kızılcık kullanmanız gerekmektedir. Kızılcık ile hazırlanan dudak parlatıcısı tarifi aşağıda yer almaktadır.

Dudak Parlatıcısı Hazırlanışı 2

  • Zeytinyağı / 1 çorba kaşığı (Badem yağı  da kullanılabilir.)
  • Vazelin / 1 çay kaşığı
  • Kızılcık / yarım fincan
  • Bal / 1 tatlı kaşığı

Bir tas içine zeytinyağı ya da arzunuza göre badem yapını koyun. Üzerine vazelin ekleyin ve balı da ilave edin. Daha sonra benmari yöntemini kullanarak ocak üzerinde karışımın ısınmasını sağlayın. Üç malzeme ısınırken güzelce tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Kızılcıkları alın ve havanda ezin. Püre haline geldikten sonra bir tavaya koyun ve benmari usulü ısıttığınız malzemeleri üzerine ekleyin. Tüm malzemeleri tavada 5 dakika kadar ısıtın. Isıttıktan sonra soğuması için tavayı ocaktan alın. Soğuma süreci yaklaşık olarak 15 dakikadır. Soğuyan karışımı kızılcıktan arınması için süzün. Son olarak da süzülen karışımı cam bir kavanoza koyun. Bu işlemlerden dudak parlatıcınız hazırlanmış demektir. Ağzı kapalı kavanozda dudak parlatıcınızı saklayabilirsiniz. 6 ay boyunca buzdolabında saklayabilir ve ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git