Dudak Parlatıcısı Yapımı - saglikdas.com

Dudak Parlatıcısı Yapımı

Dudak Parlatıcısı Yapımı
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.206 kez okundu.

Dudak Parlatıcısı Yapımı?

Tüm kozmetik devlerini reddederek organik ürün kullanımını destekleyen dudak parlatıcısı yapımı ile mucizevi dokunuşlar yaratabilirsiniz. Satın alarak kullanılan makyaj malzemeleri sahip olduğu kimyasal maddelerin kullanımı sebebi ile tercih edilmemektedir. Kullanılan kimyasal maddeler cilde zarar vererek zamanla büyük problemler meydana getirmektedir. Organik ürün kullanımını destekleyerek tercihini doğallıktan yana kullanmak isteyen bayanlar için hazırlanmış doğal dudak parlatıcıları kış aylarında oluşan çatlaklar için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Pürüzsüzlüğü ve canlılığı destekleyen dudak parlatıcısı yapımı için kolları sıvayın ve önerilen malzemeler doğrultusunda kusursuzluğu yakalayın.

Dudak Parlatıcısı Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı vazelin
  • Yarım fincan kızılcık
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Dillere destan olacak dudak parlatıcı yapımı için öncelikle benmari usulünü kullanmalısınız. Benmari usulünde1 tatlı kaşığı balı ısıtın ve tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Daha sonra, gerçekleştirdiğiniz işlemi zeytinyağı, badem yağı ve vazelinde uygulayın. Ardından yarım fincan kızılcığı havanda döverek püre kıvamına getirin. Gerçekleştirdiğiniz tüm bu işlemler sonrasında tüm malzemeleri karıştırın ve tavaya ilave ederek yaklaşık 5 dakika ısıtın. Bu işlem sonrasında karışımı cam bir kaba alarak soğumasını bekleyin. Hazırladığınız karışımı süzerek cam kaseye ağzı kapalı bir şekilde koyarak muhafaza edin.  Hazırlayacağınız dudak parlatıcısı, sahip olduğu badem yağı ve zeytinyağı sayesinde kuruyan dudakların onarım sürecini başlatmaktadır. İçerdiği mineraller aracılığı ile dudak yapısını koruyarak canlılık veren bu mucizevi dudak parlatıcısı kış aylarının vazgeçilmezi olacak. Çatlak ve kuruluk problemi tüm bayanların korkulu rüyası arasında yer almaktadır.

Kullanılan kozmetik ürünlerinden nemlendirici kremler sahip olduğu kimyasal maddeler sebebi ile cilt yapısına zarar vermektedir. Doğal kullanımı destekleyen kızılcıklı dudak parlatıcısı cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını sağlayarak kısa bir süre içinde çatlakların iyileşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda parlatıcının içinde bulunan vazelin dudağı yumuşatarak dolgun bir hal almasını sağlamaktadır. Kullanıcıların bir numaralı bakım ürünü içerisinde yer alan kızılcıklı dudak parlatıcısı aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde kusursuz dudaklara sahip olabilirsiniz. Önerilen püf noktaları ile dudak parlatıcısı yapımı için kolları sıvayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git