Dudak Silikonu - saglikdas.com

Dudak Silikonu

Dudak Silikonu
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.461 kez okundu.

Dudak Silikonu Nasıl Yapılır?

Dudakların dolgun, çekici ve diri görünmesi için yapılan dudak silikonu, günümüzün en popüler estetik operasyonlarındandır. Dudaklar kimilerinde doğuştan gelen bir özellikle ince ve belirsizdir. Kimilerinde ise yaşlanmaya bağlı olarak dokuların erimesi ile incelir ve kırışır. Dudaklar kas ve yağ miktarının azalması ile birlikte incelir, kırışır ve yer çekimi ile de sarkar. Oysa kalın ve dolgun dudaklar gençliğin ve diriliğin ifadesidir. Kırışıklık, büzüşme, eksen kayması ve sarkma gibi birçok problemde dudaklara estetik uygulaması yapılmakta ve dudak silikonu işlemi uygulanmaktadır. Dudaklar enjekte edilen zararsız kimyasallar ile şişirilir. Dudak içerisinde yer alan dudağın canlılık kazanmasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Kısa süre içinde etkisini gösteren uygulama dudakta uyuşma ve gerilmeye neden olmaktadır.

Dudak Silikonu ve Malzemeleri

Günümüzde birçok bayan ve ünlü dudaklarına silikon uygulaması yaptırmıştır. Özellikle sık sık televizyona çıkan ünlüler daha dolgun dudaklara sahip olmak ve daha çekici görünmek istemektedirler. Madonna, George Clooney, Al Pacino, Aysun Kayacı, Ebru Polat, Seda Sayan gibi yerli ve yabancı pek çok ünlü dudaklarına silikon işlemi uygulatmışlardır. Dudak silikonu uygulanmasında ilk hedef, doğal görünümü korumaktır. Dudaklara silikon uygulaması yaptırmak 3 ana gurup altına alınmıştır.

1-)Yabancı dolgu malzemeleri: 1960- 1970’lerde popüler olan sıvı silikon ve silikon yağı uygulaması, içerdiği olumsuzluklar nedeniyle pek çok komplikasyonlara neden olduğu için artık tercih edilmemektedir. Silikonun sıvı olması nedeniyle dudak içerisine tamamen yayılması, istenildiği zaman çıkarılmasını engellemektedir. Ülkemizde hiçbir estetik cerrah sıvı silikon uygulaması yapmamaktadır.

2-) Geçici dolgu maddeleri: Kolajen ve hyalurinik asit gibi zararsız malzemelerden yapılmaktadır. Ancak kolajen maddesinin sığır derisinden elde edilmesi ve deli dana hastalığının ortaya çıkması ile kullanımı neredeyse durmuştur. Ayrıca hayvan proteini olduğu için alerjik riskler taşımaktadır ve teste tabi tutulmadan kullanılmaması gerekmektedir.

3-) Katı formdaki dolgular: Yağ hücreleri, deri hücreleri ve dudak asma gibi çeşitli şekilleri vardır. Bunlar enjekte edilerek değil de ufak çaplı ameliyatla yerleştirilen malzemelerdir. İstenildiği zaman çıkarılabilme özelliğine sahiptirler.

Birçok estetik merkezi kendi fiyatını belirlemiştir. Firmanın sunduğu hizmetin genişliğine ve özelliğine göre fiyatlar değişmektedir. Fakat ortalama olarak 550 ile 7000 TL arasında bir fiyata sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git