Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer - saglikdas.com

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.802 kez okundu.

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

Hormonal nedenlerden kaynaklanabilen dudaklardaki sivilceler bağışıklık sistemi ile de ilgili olup bağışıklık sisteminin zayıfladığı durumlarda görülebilir. Ayrıca vitamin eksikliğinden de kaynaklanabilen bu sivilceler için sağlıklı beslenilmeli ve gerekli vitaminler alınmalıdır. Dudaktaki sivilcelerin geçmesi için bazı yöntemler vardır. Aşağıda yer alan yöntemler sayesinde daha hızlı bir şekilde dudak sivilcelerinin geçmesini sağlayabilir ve dudaktaki sivilcenin geçmesi için aşağıdaki tavsiyelerden yardım alabilirsiniz.

Dudaktaki Sivilceler Nasıl Geçer ve Nasıl Oluşur?

1-Dokunulduğu zaman acı veren bir iltihap şekli olan dudak sivilcesi için ılık bezli su ile tampon hareketler yapılmalı ve böylece dudak sivilcesinin acısı hafifletilmelidir. Ancak kesinlikle sivilceye elle müdahalede bulunmamak gerekir. Çünkü elle müdahalede bulunulduğunda dudak sivilcesi daha da fazla büyümektedir ve daha acı veren bir şekle dönüşmektedir. Ayrıca dudak sivilcesinin bu şekilde büyümesi daha kötü sonuçlara varabilmektedir.

2-Dudak sivilcesi için doğal bir tedavi yöntemi limondur ve limon dudak sivilcesine yakarak çözüm getirir. Yani birkaç damla limon suyu sivilcenin üzerine sıkıldığında sivilcenin kuruması sağlanabilir. Limon asitli olduğu için sivilcede yanma olabilir. Fakat limon acı vermesine rağmen etkili bir yöntemdir ve birkaç kez uygulanır ise sivilcenin kurumaya başladığı ve geçtiği görülür.

3-Vitamin eksikliğinden kaynaklanan sorunlar da dudak sivilcesine yol açabilir. Bu nedenle günde bir adet de olsa elma tüketilmesi gerekir. Elma hem sivilcenin geçmesini sağlar hem de yeni sivilce oluşumuna izin vermez. Elmanın bu şekilde dudak sivilcesini yok etmesini sağlayan vitaminler ile siz de sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.

4-Eğer bu yöntemleri uygulamanıza rağmen yine de sivilceye çözüm sağlanamıyor ise, uzman bir doktora gidilmelidir. Bu konuda doktordan sivilce için etkili bir krem tavsiye etmesini söyleyebilirsiniz. Dudakta bulunan sivilceler ile kesinlikle oynanmamalıdır. Eğer oynanırsa iz kalır ve bu durum daha da kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. İz kalmasının bir sonucu olarak uçuk denen daha sorunlu ağız hastalıkları yaşanabilir. Bu nedenlerden dolayı iz kalmaması ve kötü sonuçlara yol açmaması için dudak ile oynanmamalıdır ve dudağın temiz ve sağlığa uygun kalması için eller dudağa götürülmemelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git