Düz Saç Modelleri - saglikdas.com

Düz Saç Modelleri

Düz Saç Modelleri
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.428 kez okundu.

Düz Saç Modelleri?

Düz saçın şeklini ortaya çıkarmak için yüzünüze uygun bir saç modeli gerekir. Düz saçların kullanımı kolaydır. İstenilen şekil kalın telli düz saçlarda kolayca uygulanabilir. İnce telli düz saçlarda şekli sabitlemek için daha özenli çalışılmalıdır. Düz saç modelleri ile saçınıza estetik bir görüntü sağlayabilirsiniz. Düz saç modelleri için ayrıntılar aşağıda belirtilmiştir.

Düz Saç Modelleri ve Mükemmel Görünümü

Omuz Hizasında Biten Düz Saç Model

Düz saça fön veya saç düzleştiriciler yardımı ile kavuşabilirsiniz. Omuz hizasında olan düz saçlara etkili bir görüntü için çapraz yapılabilir. Bunun için önce saçınızın üst kısmını sağ ve solu da içerecek şekilde krepe yapmalısınız. Daha sonra saçı sağdan bir tutam ve soldan bir tutam alarak ortadan çapraz yapa yapa aşağıya kadar inebilirsiniz. Omuzlarda olan düz saçlara daha çok hava katmak isterseniz kahkül ya da perçem kestirebilirsiniz. Bu şekilde daha estetik ve ilgi çekici bir saç modeline kavuşabilirsiniz. Kahkül dolgun yanaklara sahip bayanlarda çok şık durduğu gibi geniş yüze sahip bayanların da yüzünü küçültecektir.

Düz Saç Bob Modeli

Bob bir saç kesim modelidir. Bu saç modelinde saçın ön kısımları uzundur ve arka kısmı daha kısadır. Aynı zamanda saçların arka kısmı boyun başlangıcında biterken ön kısmı boyun bitişine doğru uzanır. Bu saçı kestirmek için bayanların biraz cesarete ihtiyacı vardır. Fakat kestiremeden de bu saç modeline ulaşabilirsiniz. Bunun için saçınızın kısa olan ön katlarını ve yan katlarını bırakın ve saçınızı arkadan örün. Ördüğünüz saçın ucunu tutturun ve kıvırarak üst kısma sabitleyin. Bu şekilde kolay şekilde bob saç modeli ile fark yaratabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Düz Saç Modelleri

Uzun olan düz saçlara havalı bir model arıyorsanız bunu yapmak için örgüden yararlanabilirsiniz. Saçınızın bir tarafındaki saçtan bir tutam olarak üç parçaya ayırın ve istediğiniz şekilde örün. Daha sonra örgüyü saçın diğer tarafına sabitleyin ve saçınızı üstten toplayın. Bu şekilde kolay bir örgü ile başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda saçını toplamak isteyen bayanlar saçın üst kısmını krepe yaparak atkuyruğu şeklinde toplayabilirler. Saçın arka kısmı biraz havada kalacağı için çok hoş bir görüntü sağlanır. Çok uzun olan düz saçlara krepe yakışmaz. Ayrıca düz saç modelinde uzun bir saça sahipseniz kahkül kestirmekten kaçınmalısınız. Normal boyutlardaki düz saçları toplarken ya da topuz yaparken krepe ile estetik bir görüntü oluşturabilirsiniz. Çeşitli örgü teknikleri kullanarak da saçınızı yukardan toplayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git