Düz Saça Şekil Verme - saglikdas.com

Düz Saça Şekil Verme

Düz Saça Şekil Verme
29 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.851 kez okundu.

Düz Saça Şekil Verme Nasıl Yapılır?

Düz ve ince telli saçlar her zaman bayanlar tarafından özenilerek bakılan saç tiplerinden olmuştur. Kalın telli ve şekle girmesi zor olan saçlara göre düz saçlara şekil vermek daha kolay olduğu gibi bakımı da zahmetsizdir. Saçı hep düz kullanmak bazen bayanları bıktırabilir ve değişiklik arayışına sokabilir. Düz saça şekil verme konusundaki tavsiyelerimize bir göz atarak siz de saçınızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Düz Saça Şekil Verme Yöntemleri

  • Duştan çıktıktan sonra fön makinelerinin ucuna takılan aletler ile düz saçlarınıza dalga vermeniz mümkün. Vigo olarak bilenen bu aparatı fön makinesine taktıktan sonra saçlarınızı aralarına sokup kurutarak saçlarınızı dalgalandırabilirsiniz. Vigo uygulamasından sonra saçlarınıza saç spreyi gibi şekillendiriciler kullanarak saçlarınızın çabuk sönmesini de engelleyebilirsiniz. Bunun yanında düz saça sahip bayanların duştan çıktıktan sonra saçlarını öen eerek kurutması da faydalı olacaktır. Bu sayede saçlarınız daha hacimli ve dalgalı bir görünüme kavuşacaktır.
  • Düz saçlarınıza evinizde kendi hazırladığınız maşa yardımı ile pratik bir şekilde şekil verebilirsiniz. Eni 5 boyu 30 cm olacak şekilde yaklaşık 10 adet bez kestikten sonra ayırdığınız saç tutamlarına saracaksınız. Sarma işleminde saç tutamınızın ucunu bezin ortasına yerleştirerek saç kökünüze kadar sarın ve iki ucunu birbirine bağlayın. 5 saat bayunca bu şekilde beklettiğiniz saçlarınızı açtıktan sonra birkaç gün saçlarınız maşalanmış gibi dolaşabilirsiniz.
  • Düz saçlarınız çok hafif nemli haldeyken düzleştiriciyi saça dolayıp aşağı doğru indirerek etkileyici dalgalara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı tutamlara ayırıp bu işlemi yaptıktan sonra saçınıza mutlaka sabitleyici bir sprey sıkın. Böylelikle sizi gün boyu idare edecek dalgalı saçlara kavuşmuş olacaksınız.
  • Düz saçlı bayanlar gece yatmadan önce duştan aldıktan sonra saçları hafif nemli hale geldiğinde saçlarını tepeden at kuyruğu şeklinde toplayıp kuyruğu topuz yapar gibi doladıktan sonra yatarlar ise dalgalı saçlara kavuşabilirler. Sabah saçlarını tamamen açtıklarında karşılaşacakları görüntü onları mutlu edecek hacime sahip olacak. Saçlarınızı açıp öne doğru atın ve parmaklarınız ile şekil verin. Gün boyu hacimli duran saçlar ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git