Düz Saçlar İçin Bakım Önerileri - saglikdas.com

Düz Saçlar İçin Bakım Önerileri

Düz Saçlar İçin Bakım Önerileri
29 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.004 kez okundu.

Düz Saçlar İçin Bakım Önerileri?

Dalgalı ve kıvırcık saçlara oranla düz saçlar için bakım önerileri daha farklıdır. Düz saç, kullanımı kolay, şekil vermek için ideal, oldukça dikkat ve ilgi çekici saç tipidir. Fakat tüm güzelliğinin yanında elektriklenme ve kırılma olaylarının yaşanması ile de oldukça özen gösterilmesi gereken ve çok fazla bakıma ihtiyacı olan saç tipidir. Sağlıklı ve parlak görünüme sahip olması için düz saçların bazı püf noktalarına ihtiyacı vardır. Düz saçlı bayanların ve erkeklerin de saçlarını haftada en az 3 defa yıkamaları gerekmektedir. Kullanılan şampuanların bitkisel içerikli olmasına dikkat edilmelidir. Saçların kuruyup yıpranmasını ve kabarmasını önlemek için 1 su bardağı saf su ile 1 kahve fincanı karbonat karıştırılarak durulama suyu olarak kullanılmalıdır. Düz ve yağlı saçlara sahip olanlar da 1 su bardağı suya 1 çay bardağı sirke ilave ederek haftada 2 defa saçlara deriye değmemek şartıyla sürmelidirler.

Düz Saçlar İçin Bakım Önerileri ve Faydaları

Aşırı hassas ciltler gibi düz saçlarda dış etkenlere, güneşin UV ışınlarına ve kimyasal ürünlere karşı duyarlıdır. Tüm bu faktörler saçların yıpranmasına, zayıflamasına, mat ve kuru görünmesine, yoğunluğunu kaybetmesine neden olmaktadır. Özellikle de saçlar hem düz hem de ince telli ise daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Kötü olan tüm etkenlerden saçları korumanın ve sağlıklı görünmesini sağlamanın tek yolu nemi saçlara hapsetmektir. Özellikle E vitaminli ve filtreli ürünler seçilerek koruma sağlanabilir, oluşmuş hasarlar ortadan kaldırılabilir. Olumsuz etkileri ortadan kaldırmak ve düz saçlarınızı gerektiği şekilde korumak için aktif yumuşatıcı malzemeler ve çift besleyici etkili ürünler kullanmalısınız.

Düz saçlar için bakım ve önerileri ve koruma yöntemleri:

  • Saç diplerine değdirmeden yumuşatıcı jeller ve bakım ürünleri uygulanmalıdır.
  • Alkol içerikli ürünler tercih edilmelidir.
  • Saçların kırılmasını ve kabarmasını önlemek için doğal ve ahşap taraklar, fırçalar tercih edilmelidir.
  • Kullanılan saç bakım ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.
  • Duştan çıkınca havlu ile kurutulurken kesinlikle ovalanmamalıdır. Saçların %70’i kurutulmalı ve kalan kısmı doğal kurumaya bırakılmalıdır.
  • Saç diplerine sürmeden saç kremleri kullanılmalıdır.
  • Saçları nemlendirerek koruma sağlayan silikon bazlı saç bakım kremi ve maskesi kullanılmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git