E Vitamini Faydaları - saglikdas.com

E Vitamini Faydaları

E Vitamini Faydaları
29 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.242 kez okundu.

E Vitamini Faydaları Nelerdir?

E vitamini güçlü bir antioksidandır. Cildin yaşlanmasına engel olur. Ve cildi güneşin zararlı etkilerinden korur. Bunlarınyanı sıra E vitamini, bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.E vitamini faydalarını sizler için araştırdık.

E Vitamini Faydaları ve Önemi

Cildiniz için nemlendirici krem seçerken, mutlaka içerisinde E vitamini olanları seçmelisiniz. E vitamini, cilde dirilik ve canlılık kazandırmaktadır. E vitaminin bilinen en büyük faydası, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesidir. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde cildi dışarıdan gelen zararlıetkenlerdenkorumaktadır. E Vitamini aynı zamanda yaşlanmayı da geciktirmektedir.

E Vitamininin Antioksidan Etkisi

E Vitamini faydaları pek çoktur.İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde, ciltte bulunan hücreleri yeniler. Bunun yanında güneşin zararlı etkilerinden, kirden, tozdan, cildi koruyarak, cilde genç ve güzel bir görünüm,kazandırır. Böylelikle sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

Serbest Radikallerin Düşmanı

Dışarıdan gelen ve vücudumuzun düşmanı olan serbest radikallere karşı savaşan E vitamini,bu etkisini içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde, göstermektedir. İnsan vücudu, sürekli olarak serbest radikallerin saldırısına uğramaktadır. Bunun sonucunda da cilt yaşlanarak,ciltte artıklar meydana gelmektedir. Serbest radikallerle cilt derimiz savaşır, ancak tek başına tamamen savunma sağlayamaz. Bu nedenle E vitamini desteğine ihtiyacı vardır.

E Vitamini Aynı Zamanda

E vitamini, yalnızca cilt için gerekli değildir. Aynı zamanda kalp damar hastalıklarına karşı da bizleri korur. Bunun yanında,Alzheimer hastalığına da, iyi gelir. Hamilelik döneminde bebeğin beyin gelişimi içinde gereklidir.

E Vitaminini Yaz Aylarında İhmal Etmeyin

Özellikle yaz aylarında, güneşin zararlı etkilerinden korunmak için, mutlaka önlem alınması gerekir. Zira güneşe maruz kalan cilt kurur, yaşlanır ve bakıma ihtiyaç duyar. Yaz kış fark etmeksizin, güneşin zararlı etkilerine karşı, E vitaminli kremlerle, önlem almalısınız. EVitaminiile cildinize bakım yapmazsanız,cildiniz kurur, kırışır ve cilt lekeleri oluşabilir.

E Vitamini İçeren Yiyecekler

E vitamin içeren besinler, yüksek besin değerine sahiptir. Zeytinyağı, maydanoz, pirinç, soya fasulyesi, lahana, ıspanak, buğday, kereviz, marul, mısır, yulaf, çavdar, badem, fındık, ceviz ve balıkta, yüksek miktarda E vitamini bulunmaktadır. Özellikle zeytinyağını sofranızdan ve evinizden eksik etmemeli ve haftada iki kez balık ve baklagiller tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Uzmanların da sağlıklı diyet önerilerine kulak verin. Ve verdiğimiz besinleri sık sık tüketmeye özen gösterin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git