E Vitaminli Saç Maskesi - saglikdas.com

E Vitaminli Saç Maskesi

E Vitaminli Saç Maskesi
10 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.821 kez okundu.

E Vitaminli Saç Maskesi ve Yapılışı

E vitaminli saç maskesi saçlarınızın parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Özellikle saçların nemlenmesi için e vitaminli saç maskesi gibi faydalı bir maske, saçlarınızın parlak ve daha güçlü bir hale gelmesi için e vitamini içeren ve bu yönden zengin olan ürünler kullanmanız gerekmektedir. Ev ortamında rahatlıkla pratik bir şekilde hazırlanabilecek olan bu maske ile saçınız için gerekli olan vitamin ve mineralleri kazanabilirsiniz.

E vitaminli saç maskesi:

  • Kapsül 2 tane E vitamini
  • Üzüm çekirdeği yağı ( 1 tatlı kaşığı )
  • Susam yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Susam yağını ve üzüm çekirdeği yağını bir kap içerisine alarak karıştırın. Karışımın içerisine en son aşamada E vitamini kapsüllerini kırarak atın ve yeniden karıştırın. İlk olarak saç derisine bu karışımı uyguladıktan sonra artan miktarı saç uçlarına masaj yaparak sürün. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuanlayıp durulama işlemine geçin. Haftada 1 defa düzenli olarak bu maskeyi uyguladığınız takdirde parlak, nemli, ışıltılı, ve güçlü saçlara sahip olmanız mümkün olacaktır.

E vitaminli saç maskesi 2

  • E vitamini kapsülü ( 1 adet )
  • Jojoba yağı ( 3 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Jojoba yağını ve E vitaminini bir kap içerisine alarak karıştırın. Daha sonra bu karışımı saç derinize parmak uçlarınız yardımı ile masaj yaparak sürün. Güçlü ve sağlıklı bir saç derisine sahip olmak için bu maske çok faydalı olacaktır. 10 dakika bekledikten sonra durulama işlemine geçin. Bu işlemi 4 – 5 günde bir defa olmak üzere uygulayabilirsiniz.

E vitaminli saç maskesi 3

  • Yumurta sarısı ( 1 adet )
  • E vitamini kapsülü ( 1 adet)
  • Bepanthen kapsülü ( 1 adet )
  • Badem yağı ( 4 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Malzemelerin tamamını bir kaseye alın ve karıştırın. Saçlarınıza uyguladıktan sonra saçınızı bone ile kapatın. 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Oldukça faydalı bir e vitaminli saç maskesi olan bu karışımı haftada 1 defa kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git