Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske - saglikdas.com

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske
30 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.631 kez okundu.

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske ve Faydaları

Ebru Şallı hücre yenileyici maske ile cildiniz canlanır, gözenekleri açılarak cildiniz nefes alır, ölü hücrelerden temizlenir. Ebru Şallının cildine uyguladı bu maske sayesinde sizde canlı ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Doğal olarak kendinizin kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maske ile cildinizin nefes aldığını fark ederek cildinizdeki ferahlığı fark edebilirsiniz. Ebru şallı yüzünde ölü hücrelerin bulunmamasını ve canı kalmasını bu maskeyi düzenli kullanarak sağlıyor.

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske ve İçindekiler

  • Bir tatlı kaşığı buğday yağı,
  • Bir tatlı kaşığı gül yağı,
  • Bir tatlı kaşığı çinko oksit krem ve
  • Bir paket papatya bulunmaktadır.

Öncelikle bir bardak suyu kaynatın, su kaynadıktan sonra bir paket papatyayı kaynayan sıcak suyun içine atarak demlenmesini bekleyin. Papatya demlendikten sonra süzün. Küçük kase içinde bir tatlı kaşığı gül yağı, bir tatlı kaşığı buğday yağı ve eczaneden alabileceğiniz bir tatlı kaşığı çinko oksit kremi karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün. Maske 30 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Demlenen papatya çayı ile yüzünüzü tekrar yıkayın. Yüzünüzdeki ferahlık ve canlanmayı hemen hissetmeye başlayacaksınız. Ebru şallı hücre yenileyici maskeyi 7 günde bir kullanmalısınız. Hassas bir cilt yapısına sahipseniz maskenizin bekleme süresini yarıya indirebilir ve uygulama süresini iki hafta ara ile yapabilirsiniz. Bitkisel olarak hazırlanabilen bu maske cildinizi ölü hücrelerden arınmasını ve yeni hücre oluşumunu sağlamaktadır. Böylece canlı ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ebru Şallı hücre yenileyici maske tariflerinden bir başkası ise Yumurta, krema, jojoba yağı ve bal ile hazırlanmaktadır. İki yemek kaşığı krema ve bir yumurtanın sarısı karıştırılır. Bir çay bardağı jojoba yağı ve bir tatlı kaşığı bal ilave edilip iyice karıştırılıp krem haline getirilir. Temiz olan yüzünüze sürülerek yirmi dakika bekletilir yirmi dakika sonra yüzünüz ılık su ile durulanır ve nemlendirici sürülür. Her iki maske ile de yüzünüzdeki ölü hücrelerin yok olduğunu ve hücrelerin yenilendiğini, gözeneklerin açıldığını fark ederek nefes alan canlı ve parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git