Ebru Şallı Maskeleri - saglikdas.com

Ebru Şallı Maskeleri

Ebru Şallı Maskeleri
30 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.417 kez okundu.

Ebru Şallı Maskeleri ve Faydaları

Ebru Şallı kadar güzel bir cilde sahip olmak için onun yaptığı maskeleri uygulayabilirsiniz. İhmal etmeden günlük bakımınızı yaparsanız cildiniz size hiç sorun çıkarmayacaktır. Ebru Şallı maskeleri sivilceleri gideren, cilde gerginlik ve ışıltı veren maskelerdir. Ebru Şallı maskeleri için detaylar aşağıda bulunmaktadır.

Ebru Şallı Maskeleri ve Malzeme Çeşitleri

Ebru Şallı Yüz Maskesi İçin Malzemeler

  • Ilık süt / 1 tatlı kaşığı
  • Silme bal / 2 çay kaşığı
  • Yumurtanın sarısı / 1 tane

Malzemelerin hepsini küçük bir tasın içinde iyice karıştırın. Deh sonra bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Kağıt bir peçete yardımı ile yüzünüzü hafifçe kurulayın.

Ebru Şallı Sivilce Maskesi İçin Malzemeler

  • Su / yarım çay bardağı
  • Adaçayı otu / 1 çay kaşığı
  • Biberiye otu / 1 çay kaşığı

Suyu cezveye koyup kaynatın. Daha sonra adaçayı ve biberiye otunu içine ekleyin. Karışım demlendikten sonra süzün. Kalan suyu cildinizdeki sivilceli kısımlara sürün. 30 gün süre ile uygulamayı yüzünüze yapın. Her gün düzenli uygulamayı unutmayın. 1 ay sonra sivilcelerinizde gözle görülür bir azalma olacaktır.

Şeftali Maskesi İle Cildinizi Gerginleştirin

  • Şeftali / 1 tane orta boy
  • Yumurta akı / 1 tane

Orta boy bir şeftali alın ve iyice ezin.  Başka bir kapta yumurta akını çırptıktan sonra ezilmiş şeftaliyi üzerine ekleyin. Bu şekilde 5 dakika karışımı bekletin. Daha sonra karışımdan çok çok alın ve kalın bir şekilde yüzünüze sürün. 20 dakika bu şekilde cildinizde bekletin.  Yapılan bu maske ile cildiniz daha parlak, daha canlı ve gergin olacaktır.

Not: Cildinizi yaz aylarında güneşten korumanız gerekmektedir. Güzel ve her zaman genç bir için güneşten ve soğuktan cilt korunmalıdır. Ayrıca cildinizin bakımını ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git