Ebru Şallı’nın Güzellik Sırları - saglikdas.com

Ebru Şallı’nın Güzellik Sırları

Ebru Şallı’nın Güzellik Sırları
30 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.130 kez okundu.

Ebru Şallı’nın Güzellik Sırları Nelerdir?

Ebru Şallı’nın güzellik sırları birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Ebru Şallı anne olmasına rağmen halen kusursuz fiziği ve pürüssüz cildi ile birçok kadın için örnek bir görüntü sergilemektedir. Ebru Şallı takipçileri için uygulamış olduğu cilt bakımı, saç bakımı ve el bakımını paylaştı.

Zayıf ve fit bir görünüme sahip olan Ebru Şallı için önemli olan fit görünmekten çok sağlıklı olmanın çok önemli olduğunu her seferinde vurgulamaktadır. Ünlü manken sağlıklı ve fit olmanın pilates yaparak sağlanacağını söylemektedir. Ebru Şallı aç kalarak kimsenin zayıf kalamacayacağını belirtmektedir. Bu şekilde zayıf olan insanların mutlaka sağlık yönünden eksik kalacaklarını belirtmektedir. Vitaminsiz kalan bir cilt fit görünse dahi oldukça sağlıksız ve sorunlu bir yapıya sahip olacaktır. Ebru Şallı cilt bakımı için sürekli olarak C vitamini içeren kremler tercih ettiğini belirtmiştir. Bunun yanında eğer C vitamini içeren kremleri bulamadığınız takdirde sürekli olarak C vitamini tüketilmesini gerektiğini ve bu şekilde cildi beslemenin mümkün olabileceğini söylemektedir.

Ebru Şallı’nın güzellik sırları ve Tarifleri

Ebru Şallı Kivi maskesi tarifi

  • Yarım kivi
  • 2 veya 3 damla acı badem yağı

Hazırlanışı:

İyice olgunlaşmış olan yarım kiviyi çatalla iyice ezin. Daha sonra kivinin üzerine 2 veya 3 damla acı badem yağını dökün. Bu karışımı tahta bir kaşıkla iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinizi temizledikten sonra uygulayın ve 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Ardından soğuk su ile cildinizi yıkayın.

Bu maskenin cilde etkisi:

Kivinin içerisindeki C vitamini cildi canlandırıcı ve dinlendirici etki göstermektedir. Aynı zamanda acı badem de cilt üzerinde derinlemesine nemlendirici etki sağlamaktadır. Kivi maskesini göz altlarına da rahat bir şekilde uygulamanız mümkündür. Bu maske morluklara ve göz altı şişliklerine iyi gelmektedir.

Ebru Şallı el ve tırnak bakımı

  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 2 çay kaşığı jojoba yağı
  • 1 tane limon suyu
  • 1 kahve fincanı gül suyu
  • 1 çay kaşığı lavanta yağı

Yukarıdaki malzemelerin hepsini karıştırarak bir kavanoza koyun ve serin bir yerde bekletin. Daha sonra duştan çıkınca ellerinize ve tırnaklarınıza uygulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git