Egzama Kremleri - saglikdas.com

Egzama Kremleri

Egzama Kremleri
30 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.313 kez okundu.

Egzama Kremleri ve Önemi

Egzama kremleri doktor tavsiyesi ile egzamanın oluştuğu bölge ve boyutuna göre kullanılmalıdır. Egzama kremlerinde birçok alternatif vardır. Ancak cilt tipleri ve deri hastalıkları farklılık gösterdiği için bir kişiye iyi gelen egzama kremi başka bir kişiye fayda vermediği gibi egzamanın çoğalmasına da neden olabilir. Bununla birlikte doktora danışmadığınızda cildinizdeki küçük bir tahriş ile oluşan rahatsızlığın başka bir deri hastalığı olma ihtimali de olabilir. Bu yüzden egzama kremlerini mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Egzama Kremleri ve Çeşitleri

Eumovate krem mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanızı öneriyoruz. Eumovate hem egzama tedavisinde hem pişiklerde hem de böcek ısırıklarında kullanılabilmektedir. Günde dört kereye kadar kullanabileceğiniz bu krem yüz ve göz çevresinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanmadan önce doktorunuza danışın ve muhtevasını, endikasyonlarını kullanım şeklini mutlaka okuyun.

Sudocrem egzaman yanında güneş yanıkları, akne tedavisi, cilt kızarıklıkları ve yatmaktan oluşan cilt kızarıklıkları ve tahrişleri gibi deride oluşan pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Sudocrem’in koyu kıvamı ile ciltte oluşan kızarıklıklar hemen rahatlar ve iyileşmeler görülür. Suducrem içeriğinde çinko oksit bulunmaktadır ve bu çinko oksit deride oluşan yaraların tedavisinde etkilidir.

Ardıç katran özlü krem doğal içerikli egzaman kremidir. Deride rahatsızlık olan bölgeye pamuk yardımı ile pansuman yapar gibi uygulanır. Sabah ve akşam kullanılabilir. Kimyasal içerik barındırmaz. Aynı zamanda sedef hastalığına da etkilidir.

Mecitefendi aynı sefa kremi muhtevasında doğal bal mumu, tereyağı, aynısefa çiçeği vardır. Temiz olan cilde uygulanır. Hemen tahriş olabilen hassas ciltler için ideal bir üründür.

Dermovate krem mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız gereken bir egzama kremidir. Egzaman ve sedef hastalığı gibi ciddi deri rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Prospektüsü mutlaka okunmalı ve doktor tavsiyesi dışına çıkılmamalı, yan etkileri bilinmeli ve takip edilmelidir. En belirgin yan etkisi kıllanmadır. Ciltte oluşan kızarıklık ve tahrişlerde kullanılan merhem özelliğindedir.

Dermatop krem harici olarak cilt yüzeyine uygulanır. Kesinlikle doktor önerine uyularak kullanılmalıdır. Kullanım dozajına uyulmalı fazla ve uzun süre kullanılmamalıdır. Cilde uygulandığında sarılmamalı üzeri kapatılmamalıdır. Kaşıntı önleyicidir, kızarıklık ve şişlik, iltihaplı yaralarda kullanılmaktadır. Bunların yanında Bepanthen plus krem cilt tahrişlerinde, egzama, yanık ve pişiklerde kullanılabilir. Kesinlikle doktor kontrolünde kullanmanız gereken egzama kremlerinden bir kaçı ise Ketoral, Advantan, Hipokorttur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git