Egzema kremleri - saglikdas.com

Egzema kremleri

Egzema kremleri
30 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.912 kez okundu.

Egzema kremleri ve Faydaları

Egzama kremleri doktorlar tarafından tedavi uygulandıktan sonra hastalara önerilen kremlerdir. Bu kremlerin önerilmesi için hastalara tam teşhis konulması gerekmektedir. Egzama hastaları herhangi bir kremi egzamaya iyi gelir düşüncesiyle kullanamaz. Bunun nedeni her deri hastalığının birbirinden farklı yapılar içermesi ve dolayısıyla da kremlerinin birbirinden farklı olmasıdır. Aşağıdaki listede doktorlar tarafından da onaylanmış olan egzema kremlerinin listesi yer almaktadır.

Egzema kremleri ve Çeşitleri

Mecitefendi aynısefe egzama bakım kremleri

Doğal yollarla üretimi sağlanan ve içerisinde balmumu, tereyağı ve saf aynı sefa çiçeği bulunduran bir kremdir. Hassas ve kolay bir şekilde tahriş olan cilt yapıları için birebir olup, içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulundurmamasından dolayı doğal yapılı bir kremdir. Bu krem temizlenmiş cilde rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu kremin piyasa üzerindeki satış fiyatı 9 TL’dir.

Ardıç katran özlü krem

Bu krem bitkisel içeriklere sahip olan bir egzema kremidir. Tahrişli veya sorun olan bölgeye hafif bir şekilde masaj yapar gibi uygulandığında bir pamuk yardımı ile bölgeye yayıldığında oldukça etkileyici olabilmektedir. Bu kremin günde 2 defa uygulanması tavsiye edilir. Aynı zamanda sedef hastalığı için de kullanılan bu krem doğal özlerden oluştuğu için hiçbir zararlı etkiye yol açmaz. Bu krem 20 tl üzerinden satılmaktadır.

Eumovate krem

Egzema kremini doktora danışmadan kullanmanız uygun olmayabilir. Bu krem genellikle deri üzerlerindeki kızarıklıklar ve tahrişler üzerinde kullanılmaktadır. Egzema hastalığı ve sedef hastalığı gibi kolayca geçmeyen rahatsızlıkların tedavisinde bu krem kullanılmaktadır. Bu kremi prospektüse bakarak ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bu ilacın yan etkileri arasında en yaygın olarak görüleni cilt üzerindeki kıl sayısının artmasıdır. Bu ürünün piyasa fiyatı 7, 96 tldir.

Sudocrem

Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra, egzema ve güneş yanıkları gibi sorunlarda da kullanılabilen bu krem birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. içerisinde bulunan çinko oksit sayesinde  yatmaktan dolayı oluşan yaralara iyi gelmektedir. akşamları kullanıldığında bu krem etkisini daha fazla göstermektedir. Sert ve kıvamlı bir yapıda olduğu için  cilt üzerindeki kızarıklıkların da geçmesini sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git