El Bakımı İçin Maskeler - saglikdas.com

El Bakımı İçin Maskeler

El Bakımı İçin Maskeler
1 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.378 kez okundu.

El Bakımı İçin Maskeler?

Bayanların en önem verdiği konulardan bir tanesi elleri ve tırnaklarıdır. Ellerine bakım yapmak için de çeşitli yöntemler denerler. Ancak bu bakım için para harcamak istemeyenler evlerinde rahatlıkla uygulayabilecekleri maskeleri tercih ederler. Sizler için kolayca uygulayabileceğiniz ve maliyeti oldukça düşük olan el bakımı için maskeler,araştırdık. Bu maskeleri uygulayarak siz de hayalinizdeki bakımlı ve zarif görünen ellere ve tırnaklara sahip olabilirsiniz.

El Bakımı İçin Maskeler ve Faydaları

El Ve Tırnak Bakımı

El bakımının ilk kuralı hijyendir. Sabah kalktığınızda ellerinizi Ph dengesi olan ve içeriğinde çok fazla kimyasal içermeyen, sabunlar ile yıkamalısınız. Ayrıca sabunları bildiğinizden aktarlardan satın almalısınız. Ellerinizi sabunladıktan sonra cilt tipinize uygun olan nemlendiricinizi sürüp, haftada 1 defa olmak üzere peeling yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Tırnaklarınızın bakımlı olması için de, her akşam tırnaklarınızı fırçalayın. Çünkü gün içinde tırnak aralarına birçok pislik girer. Ayrıca tırnaklarınızın sarımsı bir renk almaması için de limon ile ovun ve her tırnak kesiminde sonra, mutlaka tırnaklarınızı törpüleyin. Evinizde ellerinize maske uygulamak istiyorsanız, aşağıda yazılı olan tariflerden birini seçerek bakım yapabilirsiniz.

El Bakımı İçin Maskeler

Kuru bir cilt tipine sahipseniz ve ellerinizin nemlenmesini istiyorsanız, bu bakım tarifinden yararlanabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı kil
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 2 tane yumurtanın sarısı

Maskeyi hazırlamak için ilk olarak, tüm malzemeleri bir kâsenin içine almanız gerekli. Daha sonra bu malzemeleri karıştırın ve bu karışımı buzdolabına atın. Yaklaşık olarak 5 – 10 dk. bekleyen karışımınızı, ellerinize krem gibi sürün. Bu şekilde de bir 15 dk. bekletin ve ellerinizi güzelce durulayın.

Başka bir el bakım maskesi için gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir:

  • 2 tatlı kaşığı kızılcık suyu
  • Yarım fincan kadar kahverengi şeker

Kuru cilt tipleri için oldukça faydalı olan bu maskeyi hazırlamak, son derece kolay. Ancak maskeyi ellerinize uygulamadan önce, mutlaka yıkayıp temiz olmasını sağlamalısınız. Daha sonra yukarıda yazılı olan malzemeleri bir kâseye alın ve güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı ellerinize sürün ve yaklaşık olarak 5 dk.Ovalayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git