El Lekeleri İçin Maske - saglikdas.com

El Lekeleri İçin Maske

El Lekeleri İçin Maske
1 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.607 kez okundu.

El Lekeleri İçin Maske Önemi

El lekeleri yaşla birlikte ellerde oluşan lekelerdir. Ne kadar makyaj yaparsanız yapın, yüzünüz ve cildiniz ne kadar genç görünürse görünsün, elleriniz yaşınızı ele verir. Ellerin nasıl göründüğü, lekelerin olup olmaması sizin gerçekten ne kadar genç olduğunuzu gösterdiği için aslında gençliğin korunmasında en önemli faktördür, en çok dikkat edilmesi gereken bölgedir. Bu yüzden el bakımı genç görünmede ihmal edilmemesi gereken hususlardan biridir. Zaman içerisinde yaşlılıktan ve yıpranmadan dolayı oluşabilecek lekeleri gidermek ve yeni lekelerin oluşmasını engellemek için el lekeleri için maske kullanımını öneriyoruz.

El Lekeleri İçin Maske Tarifi

Maske tarifi ise şöyle: Bir tane orta boy patatesi haşlayın. Bunun suyunu bir kenara ayırın. Bir tatlı kaşığı karbonat, bir çay kaşığı kabak çekirdeği yağı ve bir yemek kaşığı gliserini kenara ayırdığınız suyla karıştırın. Bu karışımı ellerinize sürün, 45 ile 60 dakika arası bekleyin. Sonra ellerinizi yıkayın, temizleyin. El kreminizi sürün. Bu maskeyi iki günde bir uygulayarak ellerinizdeki lekelere son verebilirsiniz. Ellerinizde bu maskeyi uyguladıktan sonra kızarıklık veya lekelerde artış gibi şeyler görülürse, maskeyi kullanmaya son verin. Böyle bir yan etki görülmediği taktirde maskeyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

El lekeleri için maske tarifi yukarıdaki gibidir. Bu uygulandığı zaman ve her hangi bir yan etki ile karşılaşılmadığı zaman, el lekelerinde zaman içinde azalma ve daha sonrasında tamamen yok olma görülecektir. Maskenin yapılışında ihtiyaç duyulan malzemeler her evde bulunabilecek türden malzemelerdir, ekstra masraf çıkartacak malzemeler değillerdir. Bulunmaları kolaydır. İki günde bir uygulamanız ise yeterli olacaktır. Siz de bu maskeyi uygulayıp ellerinizdeki lekelerden kurtulabilir, daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Ellerin bakımı ihmal edilmemelidir çünkü ne yaparsanız yapın gerçek yaşınızı elleriniz ele verir. Güzel bir makyaj, bakımlı bir cilt sizi kurtaramaz eğer ellerinizde lekeler mevcut ise. Bu durumdan kurtulmak ve lekeleri yok etmek için maske kullanmalısınız. Maskeyi düzgün bir şekilde kullandığınız zaman lekelerin azaldığını görecek ve lekesiz ellere kavuşabileceksiniz. Böylece hiç kimse kaç yaşında olduğunuzu anlamayacak ve siz de güzelliğinizi korumuş olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git