El Yayı - saglikdas.com

El Yayı

El Yayı
1 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.433 kez okundu.

El Yayı Nedir?

El yayı, erkekler için önem arz eden spor tekniklerinden biridir.  Bilek ve kolların kuvvetlenmesini sağlar. Bu yüzden bu alet ile spor yapmak çoğu zaman çok önemlidir. Hemen hemen her erkek el yayına sahiptir. Spor yapmaya vakti olmayanlar çantalarında taşıyabilecekleri bu küçük aletler ile spor aktivitesini gerçekleştirebilir. Bu ürün spora vakit bulamayan için yardımcı bir üründür. El yayı, yardımcı spor aletlerinin başında gelmektedir. Bu ürün hakkındaki detaylar aşağıda belirtilmiştir.

El Yayı Faydaları

Sadece eller için kullanılan bir alettir. Fakat tüm kolun çalışmasını sağlar. Kolların daha sıkı ve güçlü olabilmesi için önemli bir üründür. Bu ürünün kullanımı her geçen gün daha çok artmaktadır. El yayının özellikleri aşağıdadır.

  • Bileklerin güçlenmesini sağlar.
  • Hareket ettirilirken kolu kasar ve bu kasılmalar neden ile kan dolaşımı hızlanır.
  • Kasılmalar nedeni ile kollarda kuvvetlenme ve gerilmelere neden olur.
  • Kolların üst bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkma gibi problemlerin oluşmasını engeller.
  • Kollarda toparlanma sağlar.
  • Kollarınızı hareket ettirerek çalışırsanız göğüs kaslarınız da hareket eder.

Küçük ama etkili olan bu alet spor mağazalarında bulunur ve internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Spora yardımcı bu aletin dışında başka aletlerde bulunmaktadır. Satın alama esnasında yardımcı aletleri sorabilir ve ihtiyacınız olan aleti edinebilirsiniz. Kol kaslarınızın ve ellerinizin çalışmasını sağlayan bu ürünü bayanlar kullanırsa göğüs kısımlarında gelişme ve büyüme olur. Yaşlanma döneminde kol sarkmaları engellenir. Hareket halinde olan bölge kol olduğu için ve beyin sinyalleri ile el ve kol hareket ettirileceği için oturduğunuz yerden hem beyninizi hem de kol kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

El yayı satın almak için herhangi bir marka ya da model tercih etmenize gerek yoktur. Bütçenize uygun olandan seçebilirsiniz. Elinize sığacak kadar küçük olan aleti kullanırken önceleri biraz fazla yorulacaksınız. Kol kaslarınızın gelişmesi gerekmektedir. El boyutunuza uygun olan ürünü seçerseniz daha rahat edersiniz. El yayını avucunuza alacaksınız ve yaylı kısmı üst tarafta duracak tutacak kısmında parmaklarınız ile yayı kapatmaya çalışacaksınız. Bu işlemi günde 15 veya 20 kere yapmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git